Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha lakást szeretnék eladni,...

Ha lakást szeretnék eladni, és előbb jön egy ingatlanügynök, akinek az érdeklődője azonnal meg is venné a lakást, akkor hiába jönne még utána egy magánérdeklődőm, köteles vagyok az ügynök érdeklődőjének eladni a lakást, mivel "vevőt hozott"?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

jó a kérdés, szerintem sajnos igen, mert ezek a patkányok perre is vihetik a dolgot, mondván, te elálltál a szerződéstől..

Na ezért nem áltam soha szóba ilyen férgekkel

2016. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanos vevője alkudott az àrból vagy irànyàron veszi meg? Ha alkudott àr, nyugodt szívvel mondhatod, hogy nem adod annyiért. Ha irànyàron akarja elvinni akkor böngészd àt a szerződést, amit alàírtàl, mert sokmindentől függ.

Kizàrólagos szerződést kötöttél e, a szerződés milyen módon mondható fel stb?

2016. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ milyen szerződést írtál alá. Van olyan, hogy kizárólagos ilyenkor csak ő árulhatja, és ha te adod el akkor is jár a pénz neki.És van olyan, hogy ő csak árulja, de rajta kívül is ellehet elkelhet a lakás és ő csak akkor kap pénzt, ha ő hozza a vevőt.
2016. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segítettetek! :)
2016. szept. 7. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett az ügy kimenetele? Vagy csak előre érdeklődtél a lehetőségről?
2016. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül szerencsésen megoldódott, mivel az ingatanos lemondta a találkozót, nem jött el az ügyfele.

Mástól viszont sajnos hallottam már olyan történetet, hogy egy ingatlanos hozott egy vevőjelöltet, a vevőjelölt epdig megajánlotta azt a minimumárat, amit az ingatlanos a tulajdonossal meghatározott szerződésben Addigra a tulajdonosnak hiába volt már folyamatban egy érdeklődője, aki majdnem egymillióval többet ajánlott volna, az ingatlanos vevőjének kellett eladnia a lakást a szerződés miatt, így bukott közel egymilliót.

Emiatt tettem fel ezt a kérdést. :)

2016. szept. 27. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!