Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az volna a problémám, hogy...

Az volna a problémám, hogy közvetlen a szomszédságunkban lévő óvoda zajától szinte teljesen használhatatlanná vált a kertünk, saját szavunkat nem értjük a zajtól. Mit lehet tenni ilyen eseben?

Figyelt kérdés
35 éve lakunk ott, abban az időben a mi kertünk felől nem volt játszoda az ovosiknak, de ugye a létszám növekedett 2-3 csoport is a zajong már mellettünk. Ha kint vannak tényleg élhetetlen az udvarunk. Az önkormámyzattal több éves huza vona után sem tudtunk dűlöre jutni egy nagyobb kerítés érdekében, az óvoda vezetőt pedig egyáltalán nem érdekli.
2016. szept. 23. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Húzzatok fel egy teli kerítést ti. Nem mindenható, de azért sok zajt megfog.
2016. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Óvodában laktam gondnokként. A délelőtti, jó időben a délutáni zajongás egyáltalán nem volt elviselhetetlen.

Arra a pár órára nappal ugyan mit csináltok az udvaron, hogy nem bírjátok elviselni a gyerekzsivajt?

2016. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is óvoda közvetlen szomszédságában lakok, az erkély ajtóm oda nyílik.

Szabadban vannak (jó idő esetén!) 10-12-ig. Akkor bemennek ebédelni. D.u. kb. 2 - 4-ig. Akkor ismét bemennek, mert jönnek a szülők értük.


Amikor már esik, vagy fagy, stb. stb. és a homokozóban, a hintán, + labdázás, stb. nem lehet játszani, olyankor már max. egy egészségügyi sétát tesznek, körbejárják a háztömböt, de az udvaron tartósan nem fognak játszani. Mennek vissza a fűtött terembe!!!

Nyáron 2 hónapon keresztül viszont tök csönd!!!


Ennyit azért ki lehet bírni! Napi max. 4 órát!!

2016. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Erről jut eszembe egy tündéri eset:

eléggé belemerültek az apróságok a játékba, valóban kiengedték a hangjukat... óvónéni: Jajj gyerekek, olyan hangosak vagytok, megőrülök tőletek!

Gyerekhang: tessék csak nyugodtan megőrülni!!


:))))

2016. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

"teljesen használhatatlanná vált a kertünk, saját szavunkat nem értjük"


Én a kertet kertészkedésre használom.

A kertészkedést hogyan teszi tönkre, mennyiben befolyásolja a gyerekzsivaly?

Vagy relaxációs jóga ashramot üzemeltetsz a kertben?


Én a család részére a fogadó-órámat a dolgozószobámban, a kormány-ülést meg a nappaliban tartom.

2016. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Én megértelek. Mi is kikapcsolódásra/pihenésre használjuk a kertet. A mindennapi óvodai gyerekzsivajtól én is megőrülnék. De azért jó látni, hogy mennyi toleráns ember van, akinek fát lehetne hasogatni a hátán, az se zavarná :)


Ami a megoldást illeti, esetleg az ingatlan értékvesztése miatt kártérítési/kártalanítási pert lehetne indítani az önkormányzat ellen. A per évekig tartana, nem kevés pénzbe kerülne és persze a kimenetele is igen kétséges lenne. Sajnos jogi úton nálunk elég nehéz ilyen jellegű érdeket érvényesíteni..

2016. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Mivel hétvégén zárva az óvoda, nyáron szintén. Hétköznap 10-12-ig és 3-5-ig vannak kint a gyerekek, teljesen megértem, hogy az óvoda vezetése és az önkormányzat nem foglalkozik a problémátokkal. Ha nem tetszik, költözz el, lehetőleg tanyára.
2016. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez van.... nem tudnak és nem is fognak semmit se csinálni. Ha este 10 után kiabálnának kint akkor az már más,de így ez van. Inkább örülj annak,hogy nem iskola mellett laktok mert az rosszabb lenne
2016. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

És örülj annak is, hogy nem lepusztult bicskanyitogató kocsma, vagy kismillió decibellel működő bulizós szórakozóhely mellett laksz.

Mert az szinte felüdülés, amikor a gyerekzsivajt hallom napközben, de amikor a másik épületből a tam-tam diszkó zene, és este 10-ig vagyok kénytelen hallgatni hétvégén.. és nem csak én, több panel lakás lakói, ... ez van.

2016. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Unatkozó nyuggerek vagytok ugye?

Az óvoda hétköznap munkaidőben van nyitva, a megoldás, hogy elmentek dolgozni, és akkor nem is találkoztok a gyerekekkel!

:D

2016. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!