Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit ellenőriz a kéményseprő?

Mit ellenőriz a kéményseprő?

Figyelt kérdés

Ami jobban érdekelne, hogy a gázkazánon mit ellenőriz, amikor munkalapot tölt ki.

Ha történik ez gázkazán csere ő azt honnan tudja, ha nem jelentem be?



2016. okt. 5. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk kizárólag csak a kéményjárat tisztaságát nézi, semmi mást.
2016. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 ókútyafáját válasza:
50%
Azt hogy mennyit merjen elkérni... Sajnos! De ez így van!
2016. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen erről hallottam, de hivatalosan mit ellenőriz? Ha pl. gázkazánt cserélek és nem jelentem be, ki fogja ezt megtudni? és hogyan?
2016. okt. 5. 15:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt hogy a széndioxid és szénmonoxid kimegy e a gázkazán égéstermék kivezetőjén és a kéményen rendesen és nem kerül a belső légtérbe ahol mérgezést okozhat.
2016. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
A kéményseprőnél vezetve van a te gázkazánod típusa és gyártási éve, amikor megy a kéményseprő az éves kémény vizsgálatot megcsinálni akkor ellenörzi a kazánod is.
2016. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nah erre voltam kiváncsi kedves utolsó. köszönöm. tehát akkor bukó ha engedély nélkül kicserélem a kombi gázkazánom egy másik ugyanolyan csak újabb, kombikazánra.?
2016. okt. 5. 15:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a kéményseprőd a szabájokat betartva ellenőrzi a gázkazánod akkor bukó a dolog.
2016. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nekitámaszkodott a gázkazánnak és így szólt.


- Na és ez jól működik?

- Teljesen tökéletes. - így én.


Ráragasztotta a matricát, elkérte a pénzt és távozott. A vegyes kazán kéményét ugyanígy ezzel a röntgen látással ellenőrizte egy méterről.


Lehet máshol másképp van, itt legalábbis legfeljebb az tűnne fel, ha átváltanánk tűzokádó sárkány fűtésre, de talán az se.

2016. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

A kéményseprő nem ellenőrzi a kazánod.

Csak akkor van bukó, ha a gázművek lezárja a gázt valami műszaki hiba miatt, és a gáz visszakapcsolásnál gáz meo lesz.

Na akkor ellenőrzi a gázművek, hogy mire adta ki anno az engedélyt.

Lehet hogy ilyen sose lesz, lehet hogy egy év múlva.

2016. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Az volt a kérdés hogy Mit ellenőriz a kéményseprő? Erre írtam választ, mert nálam beírta a kazán tipusát és a gyártási évét, és műszerrel mérte a széndioxid valamint a szénmonoxid értékét a kazánnál. Ha már a gázműveket is belekeverjük akkor amit írtál azon felül a gázbiztonsági felülvizsgálatkor mindenképen kiderül a turpisság mivel az összes gázkészüléket leellenőrzik az egyéb gázszerelvényekkel együtt, tehát kimondhatjuk hogy szinte semmi esély nincs rá hogy egy ilyen bulit megússzon a tulaj.
2016. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!