Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Évek óta ázó sarokban haránt...

Évek óta ázó sarokban haránt irányú hajszálrepedés keletkezett, mekkora a baj?

Figyelt kérdés

2005-ben épült társasházban a lakás egyik sarka évek óta ázik, mert a felettünk lévő lapos tetőt a kivitelező olyan anyaggal szigetelte, ami 10 év alatt elmállott. A házra vállalt garancia már lejárt, a kivitelező cég azóta nyom nélkül felszívódott, a házban azok a lakók, akiket nem érint közvetlenül a probléma akadályozzák a javítást, és egyébként is mindenki, aki értene a javításához elhúzott Nyugatra. Rövidre fogva: szép kis magyaros történet keretében a sarkunk nagyjából két éve ázik. Mivel a hiba a tetőn van, én személyesen nem intézhetek semmit, még csak ki sem tudok menni oda, mert nincs kulcsom a tetőhöz, így saját magam szakember véleményét nem tudom kikérni, viszont gyanús, hogy a közös képviselő nem teljesen őszinte a kérdésben.


Mostanság is folyamatosan szemerkél az eső, és így ázik a sarok, és ma egyik óráról a másikra megjelent a falon egy a plafontól majdnem a padlóig érő, haránt irányú, egy szakaszon lépcsőzetes hajszálrepedés. Ez már statikai hibát jelezhet? Mekkora lehet a baj?


Minden kompetens választ köszönök.



2016. okt. 6. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy mekkora a baj, azt szemrevételezéssel lehetne eldönteni.

Ha csak egy hajszálrepedés, akkor elképzelhető, hogy tetőjavítás és a fal kiszáradása után egy egyszerű festés után nem jön elő többet a gond.

De persze lehet komolyabb probléma is, mondjuk erre kisebb az esély szerintem.

Ha végképp nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, akkor kérd el a kulcsot, és keress tetőszigetelőt, aki kijavítja a kérdéses részt, vagy akár az egész lakás feletti részre ráhúz egy réteget, ha csak így lehet javítani.

Biztosításod nincs, vagy a háznak?

2016. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van biztosítás, és fizeti is, nem a pénz a probléma már vagy fél éve. Most elsősorban az, hogy nincs ember, aki vállalná. De én nem intézhetek semmit, a kulcsot sem kaphatom meg (kértem már), a fenntartó cégnek meg nem sürgős.
2016. okt. 6. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, van fenntartó cég? Az úgy más, nekik kell intézkedni mindenben.

Akkor be kell járni hozzájuk, szükség esetén naponta, és folyamatosan ordítozni velük. Ha te nem tudod előadni magad, akkor keress rokont, szomszédot, ismerőst, aki elég meggyőző tud lenni.

Hidd el, még szabálytalanságokat is szívesen elkövetnek az emberek, csak hogy szabaduljanak az ilyen ügyfelektől. Egy darabig mondogatják, hogy nem lehet, nem lehet, aztán végül már nem bírják idegekkel a zaklatást, és nekifognak.


Dolgoztam lakásszövetkezetnél, de más területről is tudok konkrét példákat, hogy ha az ügyfél nem értette meg, hogy nem lehet, akkor végül mégiscsak lehetett.

2016. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen átlós repedés a sarok süllyedésére utalhat, de tényleg statikusnak kell látni. Lehet, hogy nemcsak a felső ázás probléma, a talajszint alatt is van valami.
2016. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lépcsőzetes repedés túl jót nem jelent. Érzésre követi a tégla széleit?
2016. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kb. a téglák vonalát követi.
2016. okt. 7. 02:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azonnal statikust hívnék ,és az árát meg behajtanám a házon. A szakvéleménnyel meg bíróság.
2016. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!