Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton álmennyezet...

Gipszkarton álmennyezet hajszálrepedés. Van benne üvegszálas háló. Mitől lehet? Megoldás?

Figyelt kérdés
Adott egy nappali, ahol gipszkarton álmennyezetet raktuk fel, akusztikus kengyeles függesztővel. Jött a festő, lefestett egy rétegben, rakott is bele hézagerősitő szalagot, viszont most pár hét után megjelent pár hajszálrepesdés a fozolásoknál. Mitől lehet? Ha ráfestek, elő fog jönni újra ? A födém 60-as évbekben épült tömbház, téglazsalus, betongerendákkal. Lehet azért van mert a feletem lakó csaj (szerintem bedrogozva) néha nekiáll ugrálni meg rohangálni ?

2014. febr. 2. 12:28
1 2
 1/11 lac1434 ***** válasza:
Ugyan úgy elő fog jönni a hajszálrepedés, ha le is fested. Sz.festő M.
2014. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mitől lehet , hogy reped ?
2014. febr. 3. 12:11
 3/11 A kérdező kommentje:
A legfurcsább az, hogy van egy másik házunk, ahol szintén gipszkarton álmennyezetet raktunk fel, és ugyanez a hiba.... Ott fagerendás födém van, szintén kengyeles megoldással...
2014. febr. 3. 12:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Eseltelg mikor furkáltam fel a spotok helyét, akkor repedhetet meg ?
2014. febr. 3. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínű kivitelezési hiba! Feltételezem nem vagy szakember, csak próbáltad megoldani magadnak. Így jár az aki nem hív szakembert mert spórolni akar.
2014. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy épitőiparos ismerősőmmel csináltunk, aki már rakott párezer m2 gipszkartont. Ennek ellenére ő nem tudja mitől lehet. Profi festőm volt, akinek ez a szakmája, és ebben is dolgozik. Őt még nem kérdeztem, de megfogom majd. Amúgy ha szakember vagy, valószinüleg tudod, hogy mi a jelenség oka, szóval kiváncsian várom mit mondasz rá. Arra tudok gondolni, hogy túl sok glett ment a toldásra. Üvegszálas tuti van benne, megkapargattam.
2014. febr. 3. 21:09
 7/11 lac1434 ***** válasza:
Első vagyok. Ugyanazt irnám le mint fent. Ha itt is fa gerenda van az is közrejátszhat, hiába függesztve van. Attól még mozog. Meg ahogy festve volt valamerre távozni kellett a párának, nem tud teljesen átjönni a festéken.
2014. febr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Itt nem fa gerenda van, hanem betongerenda, közte téglazsalura öntött beton.
2014. febr. 4. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól biztos, hogy nem repedezik, hogy fölötted szaladgálnak. :) lehet nem megfelelő tartószerkezet, ritkán rakott profilozás, nagy fesztávnál dillattációs probléma.....ha nem szakította el a bandázsszalagot, nagy probléma nincs vele. Sztem kicsit csiszold meg a felületet és üvegszálas gipszel húzd át, esetleg kapard ki és bandázsold át. Lehet megszünik a probléma. De simán lehet csak sűrű fetéket kent rá picit vastagabban.
2014. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Profilozás 40 cm. keresztbe pedig kb. 80 cm. A helység 4,2x4,3 méteres. A többi szobában (igaz, azok kisebbek) , nem reped.
2014. febr. 4. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!