Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezesetben mit lehet tenni?...

Ezesetben mit lehet tenni? Bolha írtás szükséges? (nincsenek háziállatok)

Figyelt kérdés
Minap pár csípést fedeztem fel magamon (csak egyhelyen), majd észrevettem, hogy valószínűleg egy bolha volt rajtam, de azelőtt nem láttam sehol többet a szobámban. Jóval párhéttel(/hónappal) ezelőtt vigyáztam az ismerősöm macskájára 1-2 napig, ami állítólag gondozott a bolhaproblémáktól, rendezett tiszta szobacica. Más elképzelésem nincs, hogy honnan kerülhetett a szobámba. Emiatt bolha írtót kell beszereznem? Elterjedhet a szobámban?

2016. okt. 18. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam hasonlóan , nekem a lábamat csípte több helyen szerintem a nadrágomban bújt meg . Valahogyan el kéne kapni és kinyírni körömmel szétnyomni nem biztos hogy sikerül elsőre. Ha csak egy van nem szaporodik
2016. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem árt egy bolhaírtás a szobában, illetve azokban szobákban, ahol az állat tartózkodott. Ha nőstény bolha volt, akkor az sunyi módon lepetézhetett, és hamar kikelnek az újak.

Remek szer ellenük a BioKill.

(Egyébként bolhát sajnos akár tömegközlekedésen is "be tudsz szerezni", nem kell hozzá állat a lakásba.)

2016. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elég kérdéses nekem az is, hogyha akkor befújtam a szobám pusztán rovar irtóval ("unverzális"), ami épp otthon volt, az is elég lehet? Nagyon kiábrándító nekem, hogy ilyen problémákat hagy maga után egy "állítólag gondozott" házimacska.:-/
2016. okt. 19. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha lebolhásodsz, akkor az ragaszkodni fog hozzád :)) Reggelre rendszeresen lesznek csípéseid, amik napokon át és rohadtul viszketnek, szinte már fájnak. Szóval sokkal, de sokkal jobban megkínoz a bolha, mint pl. a szúnyog. Ha ilyened van, pláne ha szemmel is láttad a bolhát, akkor azonnal irtani kell. A minimum, hogyaz ágy ban, takarókon, ahol együtt éjszakáztok :) Egyébként bolhát simán össze lehet szedni a természetben is. És ha látod, kapd el azonnal, de ne csak összenyomd az ujaddal, mert nagyon erős a páncélja, durván össze kell sodorni. A klasszikus megoldás a két körömmel való összeroppantás :))

Itt keresgélj további tippeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=bolhairt%F3

2016. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kellett lepontozni engem csak azért, mert azt mertem írni, hogy nem feltétlen a macskától lett bolhád... De hidd azt, hogy csak állattól kaphatod el...
2016. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 5 Nem tudom ki pontozta le ér miért, de mindenesetre én nem:))


#4 Elhiszem, hogy nagy probléma, én is fájtattam a fejem:) de ilyenkor a bolhaáldozat mindent beírt, ágyat, ágyneműt? Ahol tudtam, ott jól beirtottam, aztán remélem nem kell drasztikusabb eljárás:))

2016. okt. 20. 20:03
 7/7 A kérdező kommentje:
# 4 - A linkkel kapcs. abból az okból írtam ki, hogy olyanok írjanak, akik szintén nem tartanak háziállatot, esetleg részlegesebb megoldást ismernek a helyzetre, mert idegesítő lehet agyon bolhaírtózni a lakást, ha betéved egy bolha
2016. okt. 20. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!