Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális dolog ez? (fűtés)

Normális dolog ez? (fűtés)

Figyelt kérdés
55 fokos hőmérsékletű víz kering a radiátorokban, mihelyt a termosztát kikapcsol negyedóra múlva szinte teljesen hidegek a radiátorok. Szivattyús fűtés egyébként. Gond ez egyáltalán? Nekem kicsit gyorsan tűnik, a régi rendszerek meg órákig tartották a meleget.
2016. okt. 28. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha a "régi rendszerek" alatt a gravitációs fűtési rendszert érted, akkor igen, ez teljesen normális jelenség. A gravitációs fűtési rendszerben ugyanis kb. fél-másfél m3 vízmennyiség kering (fűtési rendszer, kvázi a fűtendő lakás/ház méretétől függően), míg a szivattyúsban mindössze kb. 50-200 liter. Nyilván, nagyobb tömegű víznek nagyobb a hőtehetetlensége is, vagyis konyhanyelven fogalmazva kevesebb víz gyorsabban tud kihűlni.
2016. okt. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen normális dolog.


A fűtés célja nem az, hogy te melegnek érezd a radiátorokat. Az optimális fűtésnek az a célja, hogy állandóan a beállított komfort-hőmérsékleteden tartsa a házat.


Ifjú koromban én is hőszigeteletlen, rossz tájolású házban laktam és vegyestüzelésű kazánnal fűtöttem a gravitációs rendszerű fűtést.

Az én komfort hőmérsékletem 21 fok.

Délután 5 órára hazaértem, a házban 17 fok volt, begyújtottam. Mire a család hazaért égett a tűz a kazánban, de még 17 fok volt. Vagy 20 percig kellett bömböltetni a kazánt, mire felment 65 fokra a vízhőfok, és gravitációsan megfordult. Na akkor 65-70 fokos radiátorokkal elkezdődött a ház felfűtése. Kellett másfél óra, mire elérte a ház a 21 fokos komfort hőmérsékletemet.

Szóval a vacsora idején volt egy fél órát a ház a komfort hőmérsékletemen.

De mivel a tűz nem égett még le, elkezdődött a túlfűtés. Mire a gyerekeket fürösztöttük már dögmeleg volt a házban. Mikor lefektettük őket, jól betakargatva kellett egy kicsit szellőztetni, hogy ne a dögmelegben aludjanak el. Mire mi felnőttek is lefeküdtünk 25 fok volt, teljesen feleslegesen.

Aztán majd reggel hajnal 4-5 óra körül volt megin egy fél órát a ház a 21 fokos komfort hőmérsékletemen - de élvezni nem tudtam mert még aludtam. 20 fokban ébredtünk.

Szóval összegezve, abban az időszakban hiába fűtöttem, szinte sosem a komfort hőmérsékletemen volt a ház, hanem vagy alatta, vagy felette. A nap 24 órájából ha egy órányit volt éppen 21 fok, akkor sokat mondok.


Most hőszivattyúval és gázkazánnal fűtök. A termosztát 21 fokra van állítva, 0,2 fokos hiszterézissel. Azaz 20,8 fokon bekapcsol a fűtés, és 21 fokon kikapcsol. A ház állandóan a komfort hőmérsékletemen van. Soha nem fagyoskodok, és soha nincs döghőség.


A radiátornak az a szerepe, hogy a kazánban megtermelt meleget adja át a helyiségeknek. Nem kell állandóan melegnek lenniük, mert azzal túlfűtesz.

2016. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

#2 Na igen, az hogy te egy túlméretezett fűtési rendszerrel rendelkeztél, és még fűteni sem tudtál normálisan, az egyrészt a te problémád, másrészt irreleváns is a kérdés szempontjából.

Az első kettő és az utolsó bekezdésed volt az, ami a kérdésre válaszolt, a többi végeredményben nettó nyavajgás volt.

2016. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Minden esetre érdekes hogy csak 65 fokon fordult meg a víz a gravitációs rendszerben. Ott valami nagyon el lett b...va! Én álltalában föl se fűtöm 65 fokra a vizet mert megsülnénk a házban. 50 60 fokra állítom a huzatszabályzót.
2016. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!