Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szén vagy brikett?

Szén vagy brikett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a szén vagy a brikett tartja e jobban a parazsat? Alapjában fával futok majd, de érdekelne olyan dolog, hogy ha este 10 körül pakolokbra reggelre maradna még parazs. Nem tudom, hogy a szén vagy a brikett lenne e jobb? Véleményeket és tapasztalatok is érdekelnek. Köszi.


2016. nov. 10. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy brikett, az gyűjtőfogalom. Azok a brikettek, amik a brikettálógépből potyognak ki. Hogy ez micsoda, az meg attól függ, hogy a gép másik végén mit tömködnek bele. Ha szenet, akkor szénbrikett fog potyogni belőle, ha fát akkor fabrikett, ha nádat akkor nádbrikett, ha tőzeget akkor tőzegbrikett, satöbbi.

Annyi bizonyos, hogy a szénnek van a legmagasabb széntartalma, tehát adott tömeg mellett a szén fog a legtovább izzani. Mondjuk ez attól is függ, hogy mekkora a tömeghez tartozó felület, vagyis mekkorák és milyen alakúak azok a dolgok, amik izzanak. Tehát egy nagy golyó alakú tömb fog a legtovább izzani (ha csak ki nem alszik magától); minél kisebb a méret és minél távolabb áll a gömb alaktól, annál hamarabb izzik el, de annál nagyobb hőt ad le egyszerre.


Vegyél mindegyik fajtából egy-egy mázsát próbára, aztán amelyik a leginkább bejön, abból vásárolj aztán nagyobb tételt. Szerintem ez a legegyszerűbb és legbiztosabb módja a dolognak.

2016. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egységnyi brikett drágább, mint a szén. Ha a kazánod bírja, akkor feketeszenet is pakolhatsz bele, az nagyon sokáig tartja a parazsat.
2016. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a kazán bírná.. Viadrus u22 d6 öntvény kazán..
2016. nov. 11. 07:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Öntvénybe rakhatod bátran, nem lesz baja tőle. Az öntvénynek ezer év +1 nap, azt legfeljebb szétfagyasztani lehet, ha nagyon tönkre akarod tenni.
2016. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a dolognak; 1 kg fabrikett és egy kg lengyel feketeszén is 60 ft. A fabrikett 18 MJ, a feketeszén 25 MJ, tehát a brikett 3,33 ft/MJ, a szén 2,4 ft/MJ.

Összegezvén, SOKKAL jobban megéri a szén, mint a brikett.

(Az árak természetesen minimálisan eltérhetnek.)


Érdemes ide is benézni: [link]

2016. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-) a hétvégén próbáltam a brikettet, de csak 12kgot, de elsőre vannak kétségeim... Így próbálom majd a szenet is:-) köszi megegszer.
2016. nov. 14. 06:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy barna, vagy fekete szén lesz-e! Ha tudsz, akkor számolj be, mit tapasztaltál!
2016. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos ***** válasza:

Mindenki mint matematikus foglalkozik a fűtéssel, vagy inkább a tüzeléssel!!

Jövőre újabb adatok, átszámítások foglalkoztatják azokat akik az idén csalódtak!!! Van egy-két ismerős, aki örökké fázik már a létező összes fűtési technikát kipróbálta, de még meleget sosem sikerült csinálni!!!!!

Őket mindég, mindenki becsapja, de az idén megmutatja!!!! Most sem sikerült!

TÜZEL, mindent eléget, kormol, füstöl, még a háza nem égett le, az is csak a szerencsén múlott!!!!

FŰTENI kéne, mondom neki, de nem befolyásolható, sorba veszi a jobbnál is jobb kazánokat, keveri bennük az energiahordozókat, majd ismét eljut arra a következtetésre, hogy most a fűtőanyaggal van a gond!!! Nem mondtam neki

a gond vele van!

Mi a FŰTÉS? Ha az energiahordozóból, az energiát hasznosítjuk, egy arra alkalmas HŐCSERÉLŐBEN!! Ezt nevezik 'kazánnak'! Kazánnak persze jó, "BÁRMI ELÉGETHETŐ BENNE!!!" Az égésnek természetesen több fajtája van, így meggondolandó, hogy melyiket használjuk?

IZZÁS, amikor oxigénhiányos térben elégetjük a tüzelőt!!! Eredmény gázok képződnek, amivel aztán fűthetünk! Ez leginkább a CO és a hidrogén,amit vízből állít elő az izzás!!!! (Ez a városi gáz CO-H) A hidrogén szikra hatására is meggyullad, magas hőfokon ég!!!! A CO magas hőfokon gyullad meg, robban, de a hidrogén már a keletkezés helyén elégeti!!!!!

GYORS-ÉGÉS, kék lánggal ég, szekunder huzattal állítható be, hogy "TARÉJA"

ne legyen, mert az a rossz ÉGÉS eredménye!!!!!

ÉGÉS, amikor a fűtőanyagot elégetjük, füst és korom képződése közben, erre írják az OKOS fűtők, hogy CO2 keletkezik, de szóljon akinek ez úgy sikerül, hogy naponta vagy hetente ne kelljen takarítani a kazánt és a kéményt??

GYORS-ÉGÉS, tiszta kék láng 1-3 cm.es, magas hő, fűtésre mégsem alkalmas,

erre ahhoz van szükség, hogy a két gáz melegen keveredjen, és ütközéseikkel fokozzák a HŐT, a kéményen hideg gázok távoznak!!!!!!!

TAKARÍTANI SOSEM KELL!!!!!

ROBBANÁS, sajnos ezt nem sokan ismerik, mert általában meghalnak!! Ez akkor van, ha sok gázt termelünk, viszont hasznosítani nem tudjuk, a GÁZ mennyiségét, a PRIMER HUZATTAL SZABÁLYOZHATJUK, az égés minőségét a SZEKUNDER huzattal!!!!

Melyik tüzelő a jó? Amit IZZÍTÁSIG tudunk fojtani!!!! Lignitbrikett, barnaszén!!!!! A többi gyorsan ég, megfelelő kazán kell!!!!!!

KAZÁNOK? Ma már olvastam 10-mm-es falú kazánról, nem meglepő módon előbb átég, mint az én 2,5-mm-es kazánom, ami 50 éves(? HŐCSERÉLŐ!!)

Természetesen senkit sem szeretnék befolyásolni, minden kísérletezés egy élmény, HA SIKERES, de a TŰZZEL JÁTSZANI NEM SZABAD, A CO meg különösen VESZÉLYES!!!!!!

dec. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!