Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hideg van a lakásomban már...

Hideg van a lakásomban már most is, hogyan érdemes használnom a gáz-cirkó fűtésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek gáz-cirkó ügyben, ugyanis szerintem nem tudom megfelelően használni a kazánomat és a termosztátomat.

Most költöztem egy új lakásba, ahol gáz-cirkó fűtési rendszerem van. A tetőtérben lakom, azt hittem, hogy már ilyen időben is meleg lesz ott,

de sajnos elég sokszor kell fáznom. A kazánom melegvíze 50, míg a radiátorok 65 fokra vannak állítva (szakember végezte).

A termosztátom egyelőre nincs beprogramozva, illetve még az előzőt sem sikerült törölnöm belőle, amit az előző lakó állított be rajta.

Mikor hazamegyek, 15 fok szokott lenni a lakásban és hiába állítom magasabbra (pl. 20-21 fok), egyszerűen nem melegszik fel a lakás.

Az egyik oka ennek sajnos egyébként az, hogy valamiért a termosztát most úgy működik, hogy minden órafordultával visszaállítja az értékét 15

fokra és ha ezt nem veszek észre (pl ez éjszaka mindig így van).


Nyilvánvalóan ez így nem jó és be kell állítanom, de nekem az volna a kérdésem, hogy normális az, hogy az otthontartózkodásom alatt (pár óra)

nem melegszik fel rendesen a lakás? Több időre van ehhez szükség?


Úgy tervezem, hogy úgy fogom beprogramozni, hogy mikor nem vagyok otthon is 19 fokot tartson a lakásban és mire munkából hazamegyek legyen olyan 20-21 fok. Szerintetek?



#gáz-cirkó
2016. nov. 16. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, hogy 2-3 óra alatt nem melegszik fel. Nekünk múltkor elment a fűtés és lehűlt 13 fokra, akkor kellett egy jó fél nap a fűtés beindulása után, mire 23 lett újra. Utána viszont már tartja egy darabig fűtés nélkül is. Szóval egyszer jól fel kell melegítened, aztán mehet a termosztátos beállítás. Mennyi ideig vagy otthon, amikor visszaállítgatod a fűtést? Persze hosszú távon csináld meg a termosztátot.
2016. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

Programozd be, aztán majd látod, hogy milyen.

amíg ezt a kérdést kiírtad, az alatt az idő alatt be is programozhattad volna.


Nem értem az ilyen tehetetlen embereket. :-)))

2016. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!