Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen bevált házi készítményű...

Milyen bevált házi készítményű recepteket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Minden féle érdekel!

Tisztítószerek

Tisztálkodási dolgok

kozmetikai dolgok

egyéb kenceficék

stb....


2016. nov. 22. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Receptet nem tudok, de az ecet nagyon jó vízkőoldásra.
2016. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

"ecet nagyon jó vízkőoldásra."


Nem jó,arra a sósav való.Az étkezési ecetet nyugodtan hagyd meg a főzéshez.

2016. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálam működik az ecet abszolút. Boltban is lehet kapni olyan tisztítószereket, amiknek van ecet tartalma, még a szagukon is érezni. De ezen nem vitatkozni kell, hanem kipróbálni, aztán vagy beválik valakinek vagy nem. :)
2016. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem vitatkozom.Ipari berendezések vízkőtelenítésével foglalkoztam évekig. :-)
2016. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Én nem hoznék sósavat a házamba, az egészen biztos! Mosogatót, csaptelepeket, vízforralót kizárólag ecettel tisztítok. Pár perc alatt gyönyörű csillogóak lesznek az ecettel tisztított holmik.
2016. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

"Én nem hoznék sósavat a házamba, az egészen biztos!"


Az a te dolgod. :-) Évek óta keringenek a neten ezek a ecetes praktikák,de azon kívül,hogy büdüs,savanyú szagú lesz tőle minden,másra nem igazán való.Élelmiszer iparban citromsav alapú vegyszerrel dolgoztunk,másra meg a 30% sósav.Ahol komolyab vízkövesesedés van az étkezési ecettel semmire nem mész,felületi néhány tized mm réteggel talán megbírkózik,de az meg kicsit erősebb törléssel egyébként is lejön:-)

2016. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel gyakran takarítok és nem várom meg, hogy vastagon álljon a vízkő, nekem elég az ecet. De biztosan vannak olyan helyek, pl. ahogy említetted, egy üzemben, ahol a sósavra van szükség.

Az ecetszag egy pillanat alatt elszáll. Persze nyitott ablaknál takarítok ilyenkor.

Szóval durvább lerakódásoknál még nem próbáltam, de ha néhány naponta tisztítjuk a vízköves felületet, akkor megteszi az ecet. Tartok egy kissé a sósavtól, mert annak nagyon erős a maró hatása. Én meg nem szeretek vegyvédelmi öltözetben takarítani :)

2016. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kedves utolsó válaszolóm, véletlenül adtam félig hasznos értékelést!
2016. nov. 27. 23:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Vannak receptek is direkt... Pl már készítettem öblítőt, mosószert...
2016. nov. 27. 23:17
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

"de ha néhány naponta tisztítjuk a vízköves felületet"


:-) A vízkő látható kialakulásához min.hónapok kellenek még a 18-20 nk keménységű víznél is.Az enyhe fehéres ún mészfolt az nem vízkő,és semmiféle vegyszerezés nem kell az eltüntetéséhez.

2016. nov. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!