Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki kertes házban szénnel...

Aki kertes házban szénnel fűt: leírná pontosan, hogy hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Szőke vagyok, igen. :)


Eddig fával fűtöttünk, most próbaképpen vettünk öt mázsa szenet, mert "azzal jobban lehet fűteni". Ehhez képest tegnap alig tudunk valami meleget csinálni.

Fával fűtve a kazánban könnyen elérjük a 60-70 fokot, szénnel küzdöttünk a 40 fokért, és erős a gyanúm, hogy valamit nem jól csinálunk.

A kazán vegyes tüzelésű, alkalmas szénnel fűtésre is, az nem lehet gond.


Ezért kérem azt, hogy ilyen hül.yebiztos módon írja már le valaki, hogy szénnel hogy lehet hatékonyan fűteni!? Esetleg írhatnátok tippeket is, mi a gond.


Előre is köszönöm!



#fűtés #szén #miafenenemjó
2016. dec. 15. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Rendes szén, nem valami vizes lignit?

Nem is égett, vagy csak nem melegített?

2016. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Diószén, azt nem tudom, mennyire számít száraznak.

Inkább csak izzott, nem égett nagy lánggal, de meleget nem adott, inkább visszahűlt a hőmérséklet.

Próbáltunk több levegőt adni neki, de sokat nem javult a helyzet.

2016. dec. 15. 16:08
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Szén nagyon sok fajta van. Ezen kívül egy fajtán belül is hatalmasak lehetnek a különbségek.

Amiket hallottál, hogy szénnel "jobb mint fával", az a jó minőségű feketekőszénre és barnakőszénre vonatkozik.

De az ügyes vállalkozók a legócskább vizes lignitet is eladják szénként a hozzá nem értőnek, aki aztán szenved vele.

2016. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is vettem még tavaly egy zsákkal és még van belőle

én inkább csak arra használom hogy legyen parázs

régen mi is szénnel tüzeltünk de az a szén nagyon más volt mint a mostaniak...

szerintem gyujts be fával és adj hozzá szenet ha már rendesen ég,sokat ne mert csak lefolytja

amugy nem tudom csak szénnel hogy lehetne:/

2016. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez talán segít:


[link]

2016. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Függ a technikán is. Mi is fűtünk szénnel, azt hiszem pont diószén van most. Elsőnek szépen fával be kell indítani a tüzet. És amikor már tényleg nagyon jól ég na akkor kell elkezdeni a szenet pakolni.
2017. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!