Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb megoldás?...

Melyik a jobb megoldás? Kertes ház falun vagy lakás kisvárosban?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekem,ő nagyon szeret az udvaron lenni.Egyedül nevelem.Melyik az ideális megoldás?szomszéd települések.Lakás kevesebb kiadás,de nincs udvar.
2016. okt. 17. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Kertes ház egy kisvárosban.
2016. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kertes házat városban nem tudom megfizetni vagy csak rossz állapotut.Leírtam a lehetőségeimet.
2016. okt. 17. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én debreceni voltam, és józsai lettem, mert csak Józsán bírtam megfizetni egy családi ház árát. De a kerti bóklászás nagy élmény a gyerekek számára. És még a kertészkedésbe is szívesen besegítenek, mert ha gyomlálok, a kis dömperrel szívesen fuvarozzák a gyomot a komposztra :-)

Nyilván közlekedés függő is, nálunk szerencsére a buszmegálló a bolt és a posta is közel van. Ja, és csak leaszfaltozott utcában szabad házat venni, a földutak ilyenkor sárdagonyává válnak. Az iskolába mi is gumicsizmában kell elinduljunk, most csinálják az utcát...

2016. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nagyban függ attól hogy ez napi szinten mennyi ingázással jár. Van az a távolság, ahol már nem éri meg.
2016. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ez sokmindentől függ. Nekem alap a ház, akármennyi hátránya is van. Laktam lakásban évtizedekig, végig utáltam.

De nyilván nem mindegy, mennyit ingázik az ember, bár nekem ez akkor se lenne szempont. A párom anno vállalt napi 140 km ingázást is a 12 órás melója mellé, csak hogy ott lakjon, ahol neki tetszik, igaz, ez csak pár évig tartott, utána 2x25 km volt az ingázás s ezzel már boldog is volt. Nagyon sokan ingáznak rengeteget akár úgy, hogy Budapesten dolgoznak s ott is laknak, míg az ember lakhat a munkahelyétől 8 km-re egy kis faluban, úgy, hogy annyi idő alatt beér, amennyi budapesti dugóban csak pár méter...

Gondolkodni s mérlegelni kell.

2016. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
69%
Kertes ház falun jobb lenne, nekem a mamámék laktak vidéken, nagyon szerettem náluk lenni, ott is aludtam, nem akartam hazamenni a lakásba.
2016. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan általános "melyik jobb" válasz nincs. A te saját igényeid határozzák meg, hogy melyik jobb.

A gyereknek egész biztosan jobb a falusi kertes ház (egy darabig, mert ha nagyobb lesz, akkor mindig bent fog tartózkodni a gép előtt vagy a telefont nyomkodva).


Na de: neked van kedved, időd, energiád a kertet, házat rendben tartani? Fogod bírni idegekkel, hogy minden dologért a városba kell utazni, az alapvető élelmiszereken kívül?

Falun lehet zöldséget, gyümölcsöt termelni, állatot tartani, de ez mind időt, hozzáértést és fáradságot kíván. Ha ezekkel nem foglalkozol, akkor bizony sokkal drágább az élet falun, mert nem tudsz akciós árukat megvenni, a helyi kisboltban az alapvető árak is sokkal magasabbak.

Ha mondjuk kályhával kell fűteni, egyedüli felnőttként, ez se ugyanaz, mint felcsavarni a termosztátot.


Én laktam falun is, panelben is, de mindkettőnek olyan sok a hátránya, hogy végül kisvárosi családi házban kötöttem ki.

2016. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A 7-es válaszolóval mindenben egyetértek.

Én még kiegészíteném azzal, hogy falun elengedhetetlen a személyautó.

Elég csak mondjuk Szenteste napján egy elviselhetetlen fogfájás, a faluból kocsi nélkül se ki, se be.

A szomszédot sem kérheted meg ilyenkor, hogy vigyen el.

Ha nincs kocsi, akkor kötve vagy a menetrendhez, ami nem biztos, hogy illeszkedik a pillanatnyi helyzetedhez.

Én Budapestről költöztem falura, (Pesttől 35 km-re) de 20 év után most szándékozom visszamenni, mert előtérbe kerültek az orvosi ügyek.

Mentő - és gyereknél mindig számítani lehet balesetekre - 40 perc alatt ér ide, ... jó esetben.

Egyedülálló nőnek hatalmas feladat falun rendben tartani a

portát, elvégezni a szükséges karbantartásokat, javításokat a házon.

Ráadásul hacsak nem olyan házba költözöl, ami szigetelve van és ajtók, ablakok cserélve, akkor a fűtésre inged-gatyád rámegy, mert egy önállóan álló ház mégsem olyan, mint ami körbe van építve lakásokkal.

A fiacskáddal meg a szabadidőtökben menjetek sokat a természetbe, nyáron menjetek üdülni, de családi házzal ne bonyolítsd az életed, ... de te tudod.

2016. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!