Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha pestre szeretnék költözni,...

Ha pestre szeretnék költözni, és ott munkát vállalni, ami már összejött, akkor milyen szükséges iratokat kell elintéznem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a lakcím igazolványra, a személyi, milyen igazolványaimat kell megváltoztatnom, és kb mennyi időbe kerülne mindez? És ha mondjuk nem bejelentett munkám van, mert a modellkedés az lehet nem az, akkor abból hogyan adózom?

És mennyibe kerül általában egy albérlet legolcsóbban, meg mennyibe kerül a portfóliókészítés?


2010. máj. 2. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet nem olcsó Pesten, és attól függ, hogy csak szobát akarsz bérelni, vagy egy kisebb lakást. Egy garzont kb. 35-40ezerért kapsz + rezsi. Bejelentkezni általában nem engednek, tehát marad a vidéki lakcimed. A személyidet nem kell cserélned.

A portfólió áráról fogalmam sincs.

2010. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak a portfólióról tudok nyilatkozni egy ismerős kislány elmondása szerint. A készítés 10-20 ezer között volt.,de ez nem jelenti azt,hogy munkát is fognak adni.Vagy ha adnak is,az nem állandó foglakoztatás.

Abból csak akkor tudsz majd megélni,ha van protekciód,és befutott modell leszel.

2010. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ketten lennénk az albiban


akkor összesen rezsivel lenne mondjuk 60 ezer? fogyasztástól függően, és ha megfelezem az 30 ezer havonta fejenként


plusz kaja, meg esetleg benzin


hát ha úgy keresnék ahogym ondják, akkor nem számítana


de egyszerre két havi albit kéne kifizetni, akkor az olyan, mintha én fizetném egyedül az első havit

félre kell rá tennem, majdnem egy mostani havi fizetésem


csak még itthonra adok be kb. 25 ezret, meg fogdokira sokat költöttem


előbb kell fizut kapnom minthogy felköltözök "végleg" az tuti

és csak akkor hagynám ott a mostani bejelentett hivatalos munkahelyemet, amikor már biztos minden

2010. máj. 2. 17:25
 4/12 A kérdező kommentje:

hát nekem már most munkát ajánlott egy fotós, és azt mnodta biztos benne hogy fel akar venni modellnek, csak rajtam múlik, mert retusált és retusálatlan, amatőr képelet is látott rólam, és tetszettem neki, pedig én csak poénból, meg invitálásból jelentkeztem egy online szépségversenyre

és az egésznek a vezetője keresett meg telefonon, egy másik oldalra meg ugyanez az ember írt nekem levelet, meg még rajta kívül három másiktól is kaptam ajánlatot


azt mondta az nem gond ha valaki nem csont sovány a fotómodellkedésben, a magasság sem számít ott csak a kifutónál, és a pattanásokat ha vannak esetleg, azt el lehet tüntetni photoshoppal, sőt minden modell portfólióján át van retusálva, van aki egyáltalán fel sem ismerhető a sok sminktől meg retustól, én azért az akarok lenni

meg hát sok szépséghiba eltakarható magával a fényerősséggel


és nem mindegy kit mennyire kell átszerkeszteni

mert ennyi erővel akárkiből lehet szépet csinálni képeken, itt nem az számít eredetiben milyen vagy, hanem hogy mennyire vagy fotogén, hisz úgyis a képek a lényeg....a kisugárzás kell, a karakter, az alakítható arc, kiből milyen imaget lehet kihozni


köszönöm a kommenteket

2010. máj. 2. 17:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert a dologhoz,bár ez a történet(fotós oldalról)úgymond túl "kerek"-nek tűnik számomra.
2010. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi


de hogy érted h kereknek?

2010. máj. 4. 01:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni,de úgy értem ez túl szép amit neked mondtak.

Jobb volna azt amit fentebb írtál,elmondanád egy valódi modellnek,mi a véleménye erről.Talán Ő hihetőbben felvilágosítana.

2010. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a csajt fotózta az Iván, rég ismeri, és van egy weboldala, azon fenn van a többi Amazon stúdió modell is


amúgy nem túl szép, mert minden modell jól keres :)

2010. máj. 4. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy legyen.
2010. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kivánom, hogy legyen sikered, de nagyon naiv vagy. Csak a befutott, dolgoztatott modellek keresnek jól, és lehet hogy hihetetlen de kemény munka a modellkedés. Ne dőlj be minden igéretnek.
2010. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!