Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik Európában is kapható...

Létezik Európában is kapható magas fényerejű LED izzó E14 foglalattal?

Figyelt kérdés

A boltok kínálatában max. 380lm, de leginkább 230lm-es izzókat látok csak E14 foglalattal, holott E27-re van 1300lm feletti is.

Értem én, hogy nagyobb felület, hőleadás, blablabla...de átalakítottam egy ilyen 1300-ast E14-re és nem melegszik jobban.

Persze kínából rendelhető mindenféle, de sajnos minden 5. komment az, hogy bírták vagy egy órát és kiégtek. Jó lenne, ha lenne valami használható CE minősítéssel is.



2016. dec. 22. 09:45
 1/5 kovpet ***** válasza:

Szerintem a kínai 1300lm lesz az EU-s 380 :)

Nekem legalábbis ilyen tapasztalataim vannak, bár nyilván nem nagy a minta.

2016. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Értem én, hogy nagyobb felület, hőleadás, blablabla"


A gond az, hogy a kisebb foglalatban nem megy el a hő, hanem bent marad. Ezért nem bírják sokáig a valóban E14-esek. Ha átalakítóval berakod az E14-be az E27-et, attól még az elektronikai rész az E27-ben marad, nem a feleakkorában. Magas hőmérsékleten meg az alkatrészek hamarbb haláloznak el.

2016. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valójában amit szétszedtem, ott a foglalat részben már semmi elektronika nincs, csak két cérna vastagságú drót ment az érintkezők felé. A hűtést a körte szélesedő részében vékony műanyaggal fedett alumínium "szoknya" biztosítja, ami kisebb foglalattal is ugyanúgy adott, max. designe-ban néz ki furán a vékony foglalat rajta, de az kit érdekel...
2016. dec. 22. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 1300 lumenes izzót akarsz, nyilván nem zavar a méret. Ha nem zavar a méret, vegyél E27-es 1300 lumenest, tekerd bele egy E14/E27 átalakítóba, és úgy csavard be a mignon foglalatodba.


[link]

2016. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Találtam közben 700lm-eset, ez már kicsit jobb mint a többi plafonzseblámpa:

[link]


Volt még 760-as is, de sok különbséget nem láttam tényleges fényerőben és erre több a gari.

2016. dec. 23. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!