Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem jön a víz a csapokból?

Fikakikapókampó kérdése:

Miért nem jön a víz a csapokból?

Figyelt kérdés
A napokban dugulás alakult ki a fürdőszobában, nem lehet használni a wc-t, nem lehet mosni,fürödni. Ma reggelre már a csapokból sem folyik a víz, sem hideg, sem meleg. A nyomásmérő nulla alatt áll,viszont sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz. Egyedül élünk a beteg édesanyámmal,én 22 éves lány vagyok,nincs akinek tudnék szólni. Már kerestem duguláselhárítót, de egyelőre abszolút nincs rá pénzem,és azt hiszem, a két probléma nem függ össze. Valaki tudna valamit tanácsolni?

2017. jan. 1. 11:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos olyan helyen van,ahol elfagyhatnak a dolgok. Meg ugyebár tényleg nagyon hideg van most. De tegnap még jött a víz. Nyomás nincs a rendszerben, a dugulást pedig nem tudtam megszüntetni 2 féle granulátummal sem, a wc-ben is jön vissza a víz, és alul a padlóösszefolyóban is.
2017. jan. 1. 13:23
 12/25 anonim ***** válasza:

A lefolyónál ha fagydugó alakul ki, akkor azon inkább csak a forró víz beöntögetése fog segíteni, granulátumok/sav/bármi nem. A dugulás is most, hirtelen kezdődött a hidegekkel?


Ha van mivel megmelegíteni, akkor sem látod hol lehet a hiba (maximum a kiépítést megnézve tudsz tippelni), úgyhogy a csöveket végig, vigyázva nehogy valami meggyulladjon (vezetékek, szigetelőanyagok, akármi a környéken).

2017. jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Vizet esetleg a gázon tudnék melegíteni. De amíg volt víz, folyamatosan öntögettem be a forró vizet,és nem segített semmit sajnos. Minden a padlóösszefolyóban jön vissza. Meg a wc-ben. Dehát mivel már víz sincs, még csak le sem lehet öblíteni. A dugulás kB 5 napja áll fenn, víz pedig ma reggel óta nincs. Üres a vízakna is.
2017. jan. 1. 13:41
 14/25 anonim ***** válasza:

És a dugulás miatt kevesebbet használtátok a vizet, így lehet valahol meg tudott fagyni...


Tehát a vízmű aknában van? Ott kellene olyan hőmérsékletet csinálni, hogy olvadni tudjon, aztán gondolom átnézni hogy nem levegősödött-e le, ilyenek (bár a házi vízművekhez nem igazán értek, mert vezetékest használok).


Szóval a dugulás se forróvízre, se vegyszerre nem reagál?

Akkor lehet érdemes lenne tényleg a duguláselhárítóval próbálkozni, bár írtad annak egyéb korlátjai vannak.

Azon kívül meg lehet próbálkozni megbontani (ha pl. pincében, látható helyen megy) és mondjuk dróttal próbálni valamit tenni, de ha lenne rá módod, gondolom megpróbáltad volna már.

2017. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Persze,így van. Sajnos eleggé meg van kötve a kezem, már nagyon el vagyok kenődve.
2017. jan. 1. 14:03
 16/25 anonim ***** válasza:

Nos már van kiindulási alap, a házi vízmű. A szivattyú működik, felszívja a vizet, hidroforban van nyomás? A közeli kerticsapból jön a víz, ha kinyitod a fagycsapot?


Megannyi kérdés. Inkább keress a közelben egy vízszerelőt.


5. voltam. Csak hogy legyen kit lepontozni...

:)

2017. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem szoktam senkit lepontozni, csak megköszönöm a tanácsokat,ha segít, ha nem. :-)
2017. jan. 3. 13:42
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ha segít, ha nem."


Rajtad semmi se segít, hiszen semmit se értesz hozzá, és úgy veszem észre, hogy nem is akarsz sok mindent tenni, csak hagyod, hogy mások találgassanak. Kérdésekre meg alig valami válasz...

Na én itt befejeztem, nekem van vizem.

:)

2017. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod, nem értek hozzá,nyilván azért tettem fel itt a kérdést. Remélem nem te akarod megmondani nekem,hogy mit akarok, és mit nem, de ha már mínuszban van az empátiaszinted,ugorj le rá a bunkóságodról. Senki sem kérte,hogy írj ide, csak meg volt rá a lehetőséged,és ki is használtad, csupán mert vonzott a gondolat hogy te is röhögj mások nyomorán. Igazán szimpatikus vagy...mondjuk nekem nem, de másnál talán bejön ez a stílus. Szervusz.
2017. jan. 4. 02:43
 20/25 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ez házi vízmű, ide szerelőt kell hívni, ami nem éppen olcsó dolog. Ha vezetékes víz lenne, szolgáltatóval, akkor csak be kellene jelenteni az ügyfélszolgálatnál, kijönnének és megjavítanák.

Volt olyan a régi házunknál, hogy bejelentettük, elfagyott a víz, elmentünk a három házzal odébb található boltig, ott sokan voltak. Mire visszaértünk, már bemásztak a vizesek és az aknában dolgoztak, aztán kiolvasztották, ahol elfagyott.

2017. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!