Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem jön a víz a csapokból?

Fikakikapókampó kérdése:

Miért nem jön a víz a csapokból?

Figyelt kérdés
A napokban dugulás alakult ki a fürdőszobában, nem lehet használni a wc-t, nem lehet mosni,fürödni. Ma reggelre már a csapokból sem folyik a víz, sem hideg, sem meleg. A nyomásmérő nulla alatt áll,viszont sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz. Egyedül élünk a beteg édesanyámmal,én 22 éves lány vagyok,nincs akinek tudnék szólni. Már kerestem duguláselhárítót, de egyelőre abszolút nincs rá pénzem,és azt hiszem, a két probléma nem függ össze. Valaki tudna valamit tanácsolni?

2017. jan. 1. 11:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nincs valaki a környéken, pl. valamelyik közeli faluban, aki ezermester és van vízszereléshez felszerelése? Mindenhol vannak ilyenek, pl. idős szerelő, aki némi készpénzért szívesen vállal ilyen munkát. Próbálj meg az önkormányzattól segítséget kérni, ők talán jobban tudják, hol van ilyen szakember. Intézkedj, mert ez nem állapot, rossz emlékeim okán is sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.
2017. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Egész éjszaka fennmaradtam, és rájöttem,mik okozzák a problémákat. A víz nem fagyott el, hanem a 380-ban elromlott a nyomáskapcsoló, hozzá nem értőként lekapcsoltam az áramot, kicseréltem a gombot és már megy a víz. A dugulással viszont több gond is van. Ami a fürdőből kivezeti a szennyvizet az aknába, az a pvc cső megreped,és azon keresztül sajnos a ház mögött távozik,aminek nem kellene. Próbáltam üresen lehúzni a wc-t, és idebent is elkezdett csöpögni az a pvc, ami kint szét van törve. Mennyibe kerülhet ezt kicserélni,és vajon én meg tudom csinálni? Szakemberre abszolút nincsen pénzem, egy 300 lelkét számláló településen élek, már az összes ismerősömet végigkérdeztem, és a távolabb élő munkatársaimat, de nem tudnak ajánlani senkit. Egyébként nagyon szépen köszönöm azoknak, akik próbálnak nekem itt segíteni, valószínűleg idáig sem jutok el,ha nem adtok tanácsot! Aki pedig szórakozik más baján, majd visszakapja az élettől :-)
2017. jan. 4. 16:29
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha normál/modern PVC elemekből van összerakva (tehát nem olyan nagyon régen készült, amikor még forrasztották őket hozaganyaggal), akkor valszeg tudnád cserélni saját magad is.

Mondjuk ki kell ásni, megmérni az átmérőt (nagyjából, szokásos méretek vannak, pl. 110, 63, 50, 40 mm), a csődarabok egyik végén van az a rész ami tömít, a másik végéből lehet levágni egy szinte akármilyen fűrésszel hogy a hossza megfeleljen.


Ilyesmi elemekről beszélek, vannak mindenféle kanyarok, szűkítők meg egyenes szakaszok is:


[link]

2017. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
...
2017. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
szia,nagyon sajnalom ami tortent,megoldodott a dugalas ?mi tortent?
2018. jan. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!