Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult/elfagyott lefolyó....

Eldugult/elfagyott lefolyó. Próbálkoztam sokmindennel, de egyáltalán nem megy le már semmi. Ismerős szerint az a helyzet, hogy nem lett elég mélyen lerakva a csatorna a talajban, és elfagyott. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Eldugult/elfagyott lefolyó. Kb. egy hete elkezdett dugulni a lefolyó. Akár mosogatásnál, akár kádnál, akár a WC lehúzásánál mindig visszajött a padló lefolyóból a víz, stb. Próbáltam minden vegyi módszert, ecet, szódabikarbóna, legutóbb kapott egy kg nátronlúgot is, de semmi. Majd ismerős mondta, hogy valószínűleg az a helyzet, hogy nem lett elég mélyen lerakva a csatorna a talajban, és elfagyott. Mit tehetnék még? Forró vizet is próbáltam, de egy órán át csak mostam fel, és nem lett jobb. Fagyállót beönteni esetleg működhetne szerintetek?

2017. jan. 9. 11:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha ecet és szódabikarbóna sem oldja meg, akkor nagy valószínűséggel csak szakember tud rajta segíteni.
2017. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet venni görényt! De ha van odahaza drótkerítést feszítő drótod, azzal is megpiszkálhatod. Ha van könyök pl akkor az megfúrni, ezek a lehetőségeket tudom.
2017. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Fagyállót ne pocsékold! "valószínűleg az a helyzet, hogy nem lett elég mélyen lerakva a csatorna a talajban, és elfagyott." Ez nem igaz! Valami dugulás végett amit csak görénnyel mint írták!
2017. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
20-30 cm mélység elég a talajban?
2017. jan. 9. 11:59
 5/14 A kérdező kommentje:
Erről a csőgörényről azt olvastam, hogy két ember szükséges a használatához, vagy egyedül nőként is esélyes ha nekivágok? Nem töröm bele, ha rosszul csinálom? Vagy egyáltalán, hogy kell használni?
2017. jan. 9. 12:01
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a dugulás végett a benne maradt szennyvíz fagyott el. Nekünk a mosogatóhoz tartozó elvezető rendszer teljesen külön álló, külön megy ki a házból. Nálunk az nem lett mélyre leásva, erre az előző tulaj fel is hívta a figyelmünket, tudtunk róla mi a helyzet, csak mi sem foglalkoztunk vele. Nálunk volt dugulás csak lassan ment le a szutyok, párom nem foglalkozott vele és bizony pár éve nekünk is szépen befagyott, mivel mi alapból magasabban lévő helyen élünk nálunk ez a mostani hideg sokkal keményebbnek érződik. 2 éve volt egy elfagyás, akkor a párom 3 deci jégoldót nyomott le a csatornán és 2 liter forró vízzel át tudta mosni, utána a ház külső részén felásta azt a részt ahol a csatorna megy el, azt is meleg vízzel lazította fel, akkor ott a bemenő csövet a csatornába leszedte és a mosogatót lefolyóját is szét szedte és magasnyomásúval átmosta azt a kb 2 méteres szakaszt így is jócskán jött ki belőle lerakódott dzsuva. A nagy csatorna is el volt több helyen dugulva a csatornába a melléképületből is ment be egy lefolyó egy ottani mosdóé amit mióta itt lakunk nem használunk. Azt a részt ki is iktatta, mert arra is ment át szutyok amikor dugulás volt. Ez a csatorna az udvarunk végén csatlakozik rá a másik szennyvíz elvezetőhöz ahol a fürdés vizünket, meg a wc szennye megy. Azzal nem volt gond. Ezt a szakaszt ideiglenesen megoldotta azzal hogy átmosta melegvizzel, csak kiderült hogy a ház mentén több helyen is megvolt törve ami végett az eső víz beszivárgott és az is közrejátszott a duguláshoz mert sár is került bele. Akkor átmenetileg ahol tudta ragasztóval szigetelte le hogy a telet kihúzzuk ezzel a megoldással. Amikor jöttek a jó idők, ideiglenes emésztőt csinált a mosogatónak és a teljes elvezető rendszert kicserélte úgy hogy 10 cm mélyen volt az eredeti ehelyett minimum 30 cm mélyre kellet, de a párom biztonság kedvéért 60 cm mélyre ásta mert az udvarunk alapból lejt és ahol csatlakozik a másik elvezetőhöz ott már pont elérte azt a szintet hogy kényelmesen beletudjon folyni. Aztán csinált egy tisztító nyílást erre az esetre kb a közepénél hogy ott csak egy kis részen kelljen leásni utána feltudja nyitni és évente egyszer átmossa melegvízzel.
2017. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hívj ki szakembert, majd ő kitisztítja csőgörénnyel.
2017. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! S árban mivel lehet számolni reálisan? Mert egy szakemberrel beszéltem, ő 20-30E-et mondott, az mennyire reális?
2017. jan. 9. 14:05
 9/14 anonim ***** válasza:
#3 vagyok! Mint írtam dróttal is megtudod tisztítani, bár részleteztem. Nem drága, Tescóban láttam kb 2 ezer ft(nem tegnap láttam)A mélység elég, nem szabad elfagyni, hiszen 110 Pvc cső, igaz nagy lejtést nem adnak neki, mert a sűrűje akkor nem megy le! A drót végét úgy hajtsd meg mint a dugóhúzó van! Vastagsága vastagabb legyen mint a gyufa szál! Nő létedre te is megtudod csinálni!
2017. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért azt megnézem, mikor egy befagyott dugót egy dróttal kipucoltok! Lehet, hogy valami nagyobb szilárd tárgy van benne. A csőgörényes 20-30 EFT reális, nekünk 2 éve 18 ezer volt.
2017. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!