Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult/elfagyott lefolyó....

Eldugult/elfagyott lefolyó. Próbálkoztam sokmindennel, de egyáltalán nem megy le már semmi. Ismerős szerint az a helyzet, hogy nem lett elég mélyen lerakva a csatorna a talajban, és elfagyott. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Eldugult/elfagyott lefolyó. Kb. egy hete elkezdett dugulni a lefolyó. Akár mosogatásnál, akár kádnál, akár a WC lehúzásánál mindig visszajött a padló lefolyóból a víz, stb. Próbáltam minden vegyi módszert, ecet, szódabikarbóna, legutóbb kapott egy kg nátronlúgot is, de semmi. Majd ismerős mondta, hogy valószínűleg az a helyzet, hogy nem lett elég mélyen lerakva a csatorna a talajban, és elfagyott. Mit tehetnék még? Forró vizet is próbáltam, de egy órán át csak mostam fel, és nem lett jobb. Fagyállót beönteni esetleg működhetne szerintetek?

2017. jan. 9. 11:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
"befagyott dugót egy dróttal kipucoltok!" miről írsz ember?
2017. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Sztori vege az lett, hogy szakembert hivtam, womaval csinaltak meg, nem volt lefagyva, de eleg nehezen bantak el vele. Kobbnak lattam nem magam benazni drottal vagy gorennyel, utobb kiderult ezt nem is lehetett volna azzal. 25E volt, leirom hatha valakinek jol jon majd viszonyitasi alapnak ha hasonlo problemaja adodik.
2017. jan. 12. 08:08
 13/14 anonim ***** válasza:

Látni kellett volna, így csak tippeket tud adni az ember, amit persze szeretnek le pontozni! Olvas vissza, láthatod, belekötöttek...

Köszi!

# 2 voltam!

2017. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Istvánkkirály válasza:

Nálam is elfagyott, mert elfelejtettem kiszippantatni az emésztőt. Két napig locsoltam bele a forró konyhasó oldatot kb 3 métert haladtam a jégdugóban a csőgörénnyel. A tömény konyhasó oldat azért jó, mert -20 fok lesz a fagyáspontja, és ha esetleg nem sikerülne megoldani nem kerülünk olyan kellemetlen helyzetbe, hogy lefagy éjjel az is amit belelocsoltunk.


Megoldás: vettem egy 30 méteres fél colos szilikon csövet. Ezt összekötöttem a bojler tusolójával. mielőtt még bármit is tettem volna a még hideg és viszonylag merev (ugyanakkor még eléggé hajlékony) csövet letoltam a tisztítónyíláson. Mikor elérte a jégdugót akkor ráengedtem a forró vizet, és elkezdtem előre hátra mozgatni, hogy olvassza, ér törje is a kialakult jégdugót. Kb két-három óra alatt 160 liter tűzforró vízzel sikerült megoldani sikerült megoldani. a víz leszivárgott, még tele engedtem a fürdőkádat forró vízzel, és azt is leengedtem, hogy az esetlegesen még bent maradt jeget is felolvassza.

2017. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!