Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tavasszal szeretnék rendelni...

Tavasszal szeretnék rendelni hulladékkonténert, kb 6 m3-est, biztosítanom kell a helyet, vagy lehet a konténer az utcán is?

Figyelt kérdés

Nagy lomtalanítást tervezek, és van sitt is, és sok egyéb hulladék, azt hiszem 6 m3-es konténer elég, ha van ilyen. Sajnos az a baj, hogy zöldövezeti részen Bp-en nem tudom, hogy lehet-e az utcán a ház előtt a konténer, mert nincs lehetőség a kertben elhelyezni, nincs beálló sem, ahová beférne. Lehet ilyet? Van-e erre valamilyen hatósági törvény?

Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 12. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
többnyire akiktől rendeled nekik tudniuk kell a dolgokat
2017. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve az lemaradt a kérdésből: ha valakinek van ezirányú tapasztalata, hogy kell-e engedély ilyenkor akár önkormányzattól, vagy más hivataltól és jár-e ez plusz költséggel.
2017. jan. 12. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Önkormányzattól kell területfoglalási engedély, nem kis összeg, de neked kell valamilyen módon azt biztosítani, hogy szabad legyen a megfelelő hely, hogy a szállító le tudja rakni szabadon.
2017. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a pontos választ. Igen, pont ez a baj, hogy nem tudom biztosítani a helyet, csak az utcán lehetne a konténer, de azt meg nem merem vállalni, hogy nem hivatalosan ott legyen, mert elég feljelentgetős környéken lakom, akik mindenre így reagálnak. Sajnos az utca kiépítése olyan, hogyha ott lenne, akkor akadályozza a gyalogosan járókat, mert bár az utca nem szűk, mégis a járdán tudna csak a konténer elférni. :( A területfoglalási díj nagyjából milyen összeg lehet, és hány napra szól?
2017. jan. 12. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom Pesten hogy van, de nálunk egy konténerbe csak egyfajta hulladékot lehet tenni. Nem tehetsz sittet és papírt stb. ugyanabba a konténerbe, Ezt is kérdezd meg az Önkormányzatnál.
2017. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!