Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi 220. 000 Ft-ból mennyire...

Havi 220. 000 Ft-ból mennyire lehet jól megélni? Ti mennyiből tudtok gazdálkodni? Félretenni is tudtok valamennyit?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ezer ilyen kérdés volt és,hogy mindenkinek más az igénye,de én akkor is szeretném újra megkérdezni.

Párommal idén összeköltözünk (sosem éltünk még külön háztartásban)

Fix költségeink:

Lakás törlesztő 30 ezer ft/hó

A rezsit még nem tudjuk,kb 30-40 ezerrel számolunk.

(max 50 nm lakás lesz)

Az ételt kettőnknek 50 ezerből szerintem meg tudjuk oldani.

Havi gyógyszer 4000 ft.

Amit fixen magamra költök egy hónapban az 15 ezer ft.

Páromnak ez max a fodrász 1500 Ft.

Tömegközlekedés havi 6500 Ft

Plusz szórakozásra havi max 15.000 Ft. (ritkán járunk el)

Ez eddig 152.000 Ft

De azt nem tudom,hogy háztartásra külön mennyi szokott elmenni?? pl, mosószer,öblítő stb


Köszönöm a segítséget!


2017. jan. 16. 07:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ebből simán fogtok tudni félretenni.

Számolj rá még egy 20 ezrer aztán helló.

2017. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Figyelj: Havi 75-ből is meg lehet élni úgy, hogy albérletben vagy. Egy 50 nm-es lakásnak mitől 50 ezer a rezsije? Mifelénk tv-vel, nettel kijön 25, max. 30-ból.

50 ezer kajára havonta pocskéklás. Az naponta 1500 Ft. Mit eszel, kaviárt?

Mit költesz fixen magadra 15 gurigát?

Mit jelent a 15 ezer szórakozásra. Ezeken, amiket írtál, még simán lehet faragni vagy 40 ezret.

2017. jan. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
Szegényesen meg lehet belőle élni,de ha nagyobb kiadás jön közbe akkor már gondban lesztek.Két embernek legalább 400 ezer kellene a gondtalanabb élethez,és pl.autó fenntartásához.
2017. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves dongalába...

Előszőr is 30-40 ezret mondta rezsire,mert ahogy nézegettem kb ennyi szokott lenni,nekem nincs személyes tapasztalatom mivel mint mondtam még nem életem külön a szüleimtől.

Az 50.000 étel 2 főre szerintem nem olyan sok,de az biztos,hogy ha spórolni fogok valamin az nem ez lesz,mert próbálok minél egészségesebben étkezni (és ez nem kaviárt jelent).

Havi 15.000 ezer magamra a fodrász,körmös,smink. ( Ezt nyilván valóan el lehet hagyni nem is ennyi minden hónapban de a "legrosszabb" esetet veszem alapul. Hozzáteszem nem az a célom,hogy életem hátralevő részében minden igényemről lemondjak)

A 15.000 szórakozást csak úgy írtam,nem gondoltam semmi konkrétra. Ez valószínűleg közel sem lesz ennyi.


Tudom,hogy lehet faragni a költségekből,de mint mondtam nem ez az elsődleges célom.

Majd ha már helyben vagyunk úgyis fogjuk látni,hogy el kell e hagyni valamit.

De azért köszi.

2017. jan. 16. 08:37
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi pénzből vígan meg fogtok tudni élni. Az elején lehet nehezebb lesz beosztani, de pár hónap múlva belejöttök majd.
2017. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

A 3. válaszoló igen el van tévedve. Az ő fajtája bármennyi keres, akkor sem tud kijönni belőle.

2 kocsit is fenntartok, ember. Tudni kéne bánni a pénzzel.

2017. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Háztartásnál elsőre nagy költség,hogy legyen minden, folyamatába már nem igazán. Nekünk ami jobban megnyomja a szokott vásárlást az a mosószer és öblítő (durván 5000ft) de átlag 2 havonta veszek. Pontosat nem igazán tudok írni mert 5 fős család vagyunk
2017. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
6!Ha ilyen jól meg lehet élni ennyi pénzből akkor miért is panaszkodik mindig a magyar ember?A létezés és az élet között nagy különbség van ám!Vegetálni ellehet,de azt nem nevezném én életnek.
2017. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem mondtam, hogy jól. De nem kell szűkölködni annyiból sem. Ésszel kell beosztani, nem szórni mindenféle marhaságra.
2017. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A baj nem ott van, hogy egy-egy válaszoló olyat írt, amit.

A baj ott van, hogy bizony nagyon sokan élnek ma havi 100 ezer alatti összegből. És bizony, aki azon aggódik, hogy a havi 220 ezerből hogyan tud megélni, az sokak szemében irritáló lehet.


Nincs annyi pénz, amit el ne tudnánk költeni. Akinek lehetősége (=pénze) van, saját maga határozza meg, hogy milyen életszínvonalra áll be, és mennyit tesz félre.

2017. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!