Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párás ablakra megoldás?

Párás ablakra megoldás?

Figyelt kérdés
A lakásban minden ablakon, ablakpárkányon és erkélyajtón áll a víz.. fa keret el fog rohadni, a szigetelés néhol már penészedik. Rendszeresen szellőztetek, a radiátor melegét próbálom minimalizálni. Beköltözéskor is tudtuk, h magas a páratartalom, de nem gondoltuk volna h ennyire. Esetleg valakinek ötlete vagy megoldása van erre? Emlékszem régen reklámokban láttam ilyen kis vmit ami beszívta magába a vizet. Megéri megvenni vagy csak pénzkidobás lenne?

2017. jan. 24. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ide kevés a tabletta... vannak jó elektromos páramentesítők
2017. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennek nincs értelme:

"a radiátor melegét próbálom minimalizálni"


A levegőd páratartalma magas. A pára a hideg (harmatpont) pontokon lecsapódik (kondenzáció).


Házi feladat: mitől párás a levegőd (akkor, amikor a kinti levegő páratartalma alacsonyabb)?

(help: légzés, ruhaszárítás, főzés, ...)

Hogyan lehetne irányítani a kondenzációt (helye) úgy, hogy közben minimális a lakás hővesztesége?

(pl. a szellőztetés szép meg jó addig, míg kintről alacsonyabb páratartalmú levegőre lehet cserélni a bentit, méghozzá gyorsan; az ablak és környezetének a tú hosszú szellőztetés általi lehűtésével viszont azt lehet elérni, hogy ott csapódjon ki a pára (vízzé)).


Valamennyire hasznosak ezek az egyébként sóból készült páramegkötők, de sok pára esetén drága lesz hosszabb távon...

2017. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Viszont nekem kicsit dedós módon kéne magyarázni.. :'D

Ennek nincs értelme:

"a radiátor melegét próbálom minimalizálni"

tehát ha magasabbra veszem a fűtést sem ront a helyzeten már?

Ha jól értelmeztem a hosszú szellőztetéssel megint csak a pára lecsapódást érem el, de a gyors és rövid az jó?

viszont azt nem értem, h amíg nem költöztünk be 1-2 évig üresen állt a lakás. pl őszi időben bukón lett hagyva pár ablak, de úgy is jelen volt a meleg, a víz és a penész. pedig akkor nem volt se főzés se ruhaszárítás.. nem volt fagy, nem volt esőzés, tökéletes kellemes őszi idő volt, akkor h tudott jelen lenni ugyanez a probléma?

2017. jan. 24. 12:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagy szívás és sok pénz ha penésztanyát vesz az ember...az egészségről és rengeteg bosszúságról ami penésztanyával jár nem is beszélve.
2017. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szellőztetni kéne...

Ha ilyen a helyzet, NEM szellőztetsz rendesen, hiába teszed azt rendszeresen.


1. legalább napi 2x, kereszthuzattal (tehát két egymással átellenes, tágra nyitott ablakkal) kell legalább 5-5 percet szellőztetni.

2. Nem szabad az ilyen szobákban párologtatni, ruhákat szárítani, nedves cuccokat elöl hagyni vagy a radiátoron szárítani

3. A meglévő penészt SÜRGŐSEN kezelni, nem rohadni hagyni.

2017. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Amit írtál pedig - a bukóra hagyott ablak - pont a rossz szellőztetés.
2017. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Ezt nem értem. A fűtés pont hogy szárítja a levegőt, miért tekered akkor le? Menjenek maxon azok a radiátorok! A rendszeres fűtéssel száríthatod a levegőt.


De azt nem tudom, hogy nyáron mit fogtok csinálni...

Nekünk nyáron meg szokott ugrani a páratartalom (80% is akár), de nektek kb. akkor most ennyi ahogy leírtad.

(Most nálunk van, hogy nincs 20%-os a páratartalom, ami meg már borzasztó alacsony is.)

2017. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rendesen kell fűteni, legalább 20-22 C kell. Ha új ablakok, de a falak nem hőszigeteltek, tavasszal készíttess szigetelő keretet az ablakok körül, ami befordul a spalettára is.

Napi többszöri kereszthuzat, ahogy írták. A bukó ablakok csak még jobban penészednek, párásodnak. Építtess be szellőző ventillátort a fürdőbe. Tetess be néhány helyen légbevezetőt, ahol nem zavar (pl. előszoba, kamra, stb.) lehetőleg az épület átellenes oldalán.

2017. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Páramentesítő gép megoldja. Hasonlo helyzetben voltam, de rohadas nem jelent meg szerencsere. Vannak jo arban ilyen készülékek. Az enyem 2 hete van meg, imádom!
2017. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hasznos információk tömege.. akinek nem inge... de ha egyszer leírok vmit és értelmezni nem tudják a válasz is hülyeség lesz. köszönöm a szellőztetés módját és fogalmát is.. de erre már megtanítottak és nem ez volt a kérdés. ha máskor ez lesz vkinek a kérdése remélem megtalálod majd őt is.
2017. jan. 27. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!