Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazánba bükk vagy akác?...

Kazánba bükk vagy akác? Melyik tűzifát vegyem?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 22:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Ha van pénzed akácra, mert nagyon jól ég, de ára is van, akkor vedd azt.
2017. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Akácot,ez az egyetlen fa ,ami ha nem is tök száraz,nagyon jól ég ,és alig kormol .
2017. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Akác, bár drágább, de megéri. Én azért inkább szárítanám. Vizesen jóval kisebb energiát ad le.
2017. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A bükk sem rossz!
2017. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg, hogy mennyire nedves. Az akác ég nedvesen is, bár ahogy írták előttem, jóval rosszabb hatásfokkal mintha száraz lenne (baromi sok energia elmegy arra, hogy a benne lévő víz felforrjon és elpárologjon). Ha viszont mindkettő csontszáraz, akkor inkább a bükk, annak valamivel jobb a hőértéke, és inkább izzik mint ég (az akáchoz képest), tehát hosszabb idő alatt adja le ugyanazt a hőmennyiséget. Éjszakára megrakni első osztályú a bükk, nem csinál ormótlan meleget fél órán belül, viszont még reggelre is bőven marad utána parázs). Viszont hátránya, hogy kevésbé hasadós, vagyis nehezebb belőle gyújtóst készíteni.
2017. jan. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Február végén, március elején tervezem megvenni. Eddig Csertölgyet és akácot vettem, de az akác nagyon hamar leég. Ezért kérdeztem a bükköt, nem tartja-e jobban a hőt.

Két fatárolóm van, és mindig évente váltom, tehát nálam áll két évig. Tehát teljesen száraz fáról beszélünk, de bükköt még nem próbáltam. A cser nagyon jól tartotta a hőt, de azt mondták, vigyázni kell vele, a kéménynek nem használ. Ezért gondolkodom most a bükkön. Árban kb. mennyivel több vagy kevesebb? Mázsára szoktam venni, próbáltam már m3-re, meg erdei m3-re , de a mázsás jött be eddig. Azt az orrom előtt mérik, bár tudom, hogy elég vizes, de még így is jobban jövök ki. Tüzéptől veszem, a faárusok már átvertek, nem bízom bennük.

2017. jan. 25. 11:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tégy egy próbát a bükkel, úgyis ezer és egy módja van a fával való tüzelésnek. Nagyon nem fogsz mellélőni, ha meg nem tetszik, akáccal vegyítve úgyis elfogy.
2017. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom a bükköt, a kettes tárolóban most úgyis akác van. Alapból gázzal fűtünk, de ezekben a mínuszokban rá szoktunk segíteni fával. A cél úgysem a gyors felfűtés lenne, hanem a szinten tartás.
2017. jan. 25. 17:38
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem be fog válni. De jól szárítsd ki, idén már ne fűts vele. Vagy egy-két alkalommal megpróbálhatod (tudom, a kíváncsiság nagy úr :D), de tudd közben, hogy szárazon sokkal többet produkál mint nedvesen, sokkal szembetűnőbb a száraz és nem száraz bükk közötti különbség, mint a száraz és nem száraz akác közötti.
2017. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, idén semmiképp. Még jövő évre is van egy tárolónyi akácom. Az idén eltüzeltem egy millió ostorfát (kaptuk), csontszáraz volt, másfél évig állt nálam. Nagyon jól tartotta a hőt, jobban, mint az akác, de azt nem tudok szerezni. Akkor jön a bükk.Esetleg vegyek mellé oár mázsa tölgyet? Vagy azt nem érdemes?
2017. jan. 25. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!