Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri áttérni fatüzelésre?

Megéri áttérni fatüzelésre?

Figyelt kérdés
Már tavaly is 30 ezreket fizettem, most kaptunk egy kályhát és gondolkozom rajta, hogy veszek fát és inkább azzal fűtünk. 60 m2 a családi házunk, szinte az egész egybe nyitható, így a központi részen, a nappaliban helyezném el a kályhát.
2008. okt. 9. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én a vegyestüzelésre esküszök. a fa ára se sokkal olcsóbb. igaz, más meleget ad, de a lakás nem egyenletes hőmérsékletű.
2008. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

A fa drága. Drágább, mint a gáz. Ha nem teljesen egy légterű a ház, akkor ne is gondolkodj azon, hogy majd egy kályhával befűtöd. Tapasztalatból mondom. Mi egy kandallóval akartunk két egybenyíló szobát (dupla széles ajtóval nyitható egybe) befűteni, és nem jött össze, holott kb. fele annyi köbméter volt, mint amennyit a kályha elbír.

Úgy, hogy csak nappal fűtöttünk, elment kb. 5 hónap alatt 120e Ft értékű fa. És ne tudd meg, mennyi munka van vele.

Tavaly óta báláskazánnal fűtünk, de így is lesz vagy 150 + járulékos költségek, meg a munka. (70m2-es hőszigetelt, új nyílászárós ház). És akkor vizes nyárfával tüzelünk.

Szóval, ha bent van a gáz, akkor inkább ne válts le, főleg, hogy a fafűtésnél semmilyen támogatás sem jár.

2008. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyu nálunk a nagymamám szobábját fűti cserépkályhával. Igy nekünk ott olcsóbb, de anyu szinte mindent eltüzel a kályhába ami éghető. Az éghető szemetet, sőt a nemkellő ruhákat is berakja. Persze fa is van, de ugye azt tárolni kell, és nemolcsó.
2008. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
SZERintem is a vegyestüzelésü a legjobb mert van mindketőre lehetőséged. nekünk van gáz és van kandalonk is. amikor van fánk vagy gajaztunk vagy éppen vannak olyan szemetek ami elégethetek akkor avval tüzelünk de külön nemveszek fát mert tényleg drágább lenne,és sokvele a munka és a biszok.és ha megvagy fázva vagy valami és pont joljönne ha nemkelene kimenni a hidegre mert fáj a torkod akkor ottvan a gáz. én kismama vagyok és és cipekedni sem tudok és most nagyon jo a gáz. persze ha fozetni kell akkor felhuz engem is de bevalom csak jo
2008. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 -Pimpike- ***** válasza:
Mi évek óta fával tüzelünk és az 55m2-es lakást 60 mázsa fával lehet kifűteni.
2008. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!