Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki a HEGYEN...

Van itt olyan aki a HEGYEN lakik elhagyatottabb helyen, és van nála villany és gáz?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 08:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

5-ös: "

Fűtést legfőbbkép fával, 2 nagyhelységet tömegkályhával, a kicsiket házi barkács rakétakályhával fűtöm, gázt meg akkor használok,"


Mi az a tömegkályha? Ez mennyire jön ki téli hónapokban a fűtése? A rakétakályhát pedig te barkácsoltad? Gratulálok hozzá, ügyes vagy! Ez hogy néz ki? Mennyire fűti fel, és hány négyzetméterest fűtesz vele, ill. mennyi a költsége havi szinten?


8-as: Mi az a mobil hot-stop? Ez engem nagyon érdekelne. Hogyan lehet beszerezni egy ilyet, és mennyiért? Hogyan képzeljem el? Mindenhonnan, és megbízhatóan működik? Mennyi egy ilyen + havi költsége?

- A vizet írtad, hogy szivattyúval: a nyomás az mindig jó? Csak azért kérdezem, mert múlt évben pont egy hegyen lévő (amúgy nagyon gyönyörű) nyaraláson vettünk részt, de a víz.... az sajnos alig-alig folyt, nem volt sajnos elég nyomás benne, hogy felvigye a második emeletre (kertes ház), és emiatt nem is tudtam hajat mosni ott... Ami elég lelombozó volt! Zuhanyozni is csak pici nyomással!

Még egy kérdés pl. hozzád is :) Szerinted... mennyi lenne egy kb. 150 m-re lévő víz bevezettetése a házba? Cakum-pakk. És ez sok időbe telik? (Engedély, stb.)


Köszönöm, nagyon jókat írtok, tanulok :)

2017. jan. 31. 05:09
 12/17 A kérdező kommentje:

9#: "Az egész rendszer megvolt nekem 200ból, de mondom sok múlik azon, milyen mélyen van a víz, 10 méternél mélyebbről nem nagyon hozza fel szivattyú.. "


Ez nagyon jó volt, hogy írtad, köszi! Nem szeretném, ha átvágnának, ha mondjuk veszek valami kis olcsó akármit ami tetszik nekem, és átvágnának... akkor azt hiszem a falnak mennék :) Honnan.. tudom azt meg, hogy hány méter mélyen van lenn a víz? És ez mennyi időbe telik amíg megtudom, és anyagiak terén?


"Áramom van, hogy télen nincs fél 1napig, de csak ónos esőnél szakad a vezeték... "


Na ez is egy érdekes szituáció! És ilyenkor mit csinálsz? Mi van, ha épp mostál, és a mosógép leég emiatt? Hogy oldasz meg egy ilyen szakadt vezetéket? Mi a teendő ilyenkor?


"Internet meg ma már szinte mindenhol van, másnem ha van a közelben egy falu, akkor pl datatransnak vagy upcnek elég jó a lefedettsége rádiós netek terén... "


Ezt értem, meg a többit is, de ahhoz, hogy neked ott most van interneted, az hogyan lett mégis? Valami eszközöd van hozzá és elő is fizettél igaz? Egyébként a kérdés MINDENKIHEZ szól: ha valahol nincs egy szolgáltatónak lefedettsége, akkor hogyan lesz ott? És, ha egyáltalán nincs semmilyen szolgáltató?? Mitől függ, hogy lesz, és mikor?


"Öntözni meg nem öntözök, mert szalma mulcsozok."


Ezt nem értem, nekem ez már túl falusias szöveg :) Mi az a szalma mucs? És emiatt nem kell öntözni? Nem értem. Akkor hogyan kapnak vizet a növényeid?

2017. jan. 31. 05:29
 13/17 anonim ***** válasza:

Nos, hogy hány méteren van víz, arra a legolcsóbb megoldás, ha van a környéken egy szomszéd, akinek van kútja, ha fúrt kút és ő nem tudja, hány méteres, akkor kell bele dobni egy hosszú madzagra kötözött kavicsot, aztán azt kihúzva le lehet mérni.

Ha nincs senkinek kútja, akkor drágább mulatság mikor nekem 6éve kút kellett akkor a kútfúró cég mindennel együtt 700.000res ajánlatot adott, ezért fogtam inkább egy ásót éy 1 hónap alatt ástam egy kutat... nagyon el lehet meditálni közben én minden embernek kötelezővé tenném, hogy életében ásson egy kutat :D


A stakadt vezetéket megoldja az áramszolgáltató 1-2 nap alatt, attól függ, mennyi dolguk van. Hát olyankor van gyertya, meg áldom az eget, hogy nem hallgattam nővéremre és nem elektromos cserépkályhám van.


Internetre meg természetesen elő vagyok fizetve, néha kicsit nehéz a szolgáltatókkal, ha nincs utca házszám csak pl helyrajzi szám...


A szalma mulcs, meg röviden annyi, hogy a teljes veteményes szalmával van fedve, az alja szépen folyamatosan komposztálódik, de közben jól megköti az esőt, meg a reggeli harmatot így szinte mindig nedves.

2017. jan. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm! Nagyon sokat segítettél :)


Ügyes vagy nagyon, én csak ámulok :) Hozzád már érdemes lenne férjhez menni :)))

2017. jan. 31. 07:29
 15/17 A kérdező kommentje:
És várom a többi kérdésemre is a választ :) Azt lehet, hogy figyelmen kívül hagytad, nem tudom.
2017. jan. 31. 07:39
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy időben én is "hegyen" laktam. Ytongból építettem a hétvégi házat. Eleinte csak hétvégékre mentünk ki a városból, aztán már egész nyarakat töltöttünk kint, a végén meg már ősszel sem akarózott a gyerekeknek visszacuccolni a városba. (Pedig eleinte nagyon ódzkodtak a "parasztizálástól".)

Akkoriban még nem forgott köztudatban a tömeg-, vagy rakétakályha, így sima vashordókból csináltam fűrészporos kályhákat, illetve a konyhában palackos gáz adta a hőt. A kutat magam fúrtam, a meleg vizet tavasztól őszig kint termeltem meg, egy villanybojler feketére festett tartályával. Onnét jött be, át egy átfolyós vízmelegítőn, ami kicsit ráfűtött, ha éppen szükségesnek találtuk.

Kiváltságos helyzetben voltunk, hisz a helyijáratú busz nem egészen 250 méterre állt meg. Ennek ellenére inkább kosival, biciklivel, mopeddel, végső esetben gyalog jártunk dolgozni, illetve a kölkek iskolába. Szemetünk jószerivel nem volt. Azt ettük, amit megtermeltünk, ha mégis volt csomagolóanyag, az a kemencében, vagy a komposztálóban végezte.

Mindent összevetve csodás évek voltak.

2017. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A tejet a egy szál kecske szolgáltatta, tojásból annyi volt, hogy a nejem alig győzte eladni a munkahelyén, a sertést magam inszemináltam, csüngőhasú kocába lapály spermával. Öt év alatt olyan keveréket tenyésztettem ki, ami csupa gizgazon, kerti hulladékon is mázsásra nőtt. A végén már rendeléseket kellett felvenni hurkára, kolbászra, szalonnára, sonkára. Kora kölyökkoromtól eltekintve mindig városi gyerek voltam, így könyvekből tanultam mindent. (Akkoriban még nem volt internet.)

El sem tudom képzelni, hogy korábban a panelban mi a túróval töltöttem az időmet?

2017. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!