Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy lakáshitel?

Albérlet vagy lakáshitel?

Figyelt kérdés

Ősszel költözünk párommal Pestre, először albérletbe.

Azoknak a véleménye érdekelne elsősorban, akik egy rövidebb idő után (2-3 év ) úgy döntöttek, hogy inkább a lakáshitelt fizetik és akkor egyszer az övék lesz az ingatlan.

Megérte belevágni egy lakáshitelbe ?


Hozzá kell tennem, hogy még nem éltünk külön a szülőktől, de hosszú távon nem tartom logikusnak az albérletet, mert azt csak fizetem havonta, de saját lakásom így nem lesz soha, mert albérlet mellett arra nem igen tudnánk félretenni annyit, hogy számítson.


Az albérlet mellett pedig ugye ott van az a pozitív dolog is, hogy nem kell felújításra költenünk + nem vagyunk helyhez kötve annyira.


Lakáshitelre csak abban az esetben gondolok, ha véglegesen ott szeretnénk maradni.


A válaszokat előre is köszönöm.


2017. febr. 4. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy botorság rögtön a szülőktől hitelbe vágni a fejeteket. Ha előtte nem éltek együtt, akkor még nagyobb.


A szülőknél nem vagytok önállóak, albérletben igen. Sokminden múlhat ezen. Érdemes 2-3 évet együtt élni, mielőtt ilyen döntést hoztok, ami 10-15 éves távlatra leköt benneteket.

2017. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt így terveztem én is, semmi képen nem kötném így le magamat rögtön, mert mi van akkor ha mondjuk 2 év múlva úgy látjuk, hogy nem megy együtt.
2017. febr. 4. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

"de hosszú távon nem tartom logikusnak az albérletet"

A hitel felvetel nem logikarol szol, hanem szintiszta matekrol. A kovetkezo 2-3 evben amellett, hogy valoban megismeritek egymast peldaul egy fuzetben kezdjetek el vezetni, hogy melyik honapban mennyi penzt tudtatok felretenni. Utana pedig lehet szamolgatni. En peldaul jobban jarok azzal, ha minden honapban fizetem az alberletet es felreteszek x osszeget, mintha a banknak fizetnek azert, mert hasznalom a penzet.

2017. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!