Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet hogy azért melegednek...

Lehet hogy azért melegednek jobban a ledes fényforrások mert nagyon régi a vezetékelés a házban?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:

" a ledes fényforrások"


Mégis milyen fényforrások....van bőven tip.választék.

2017. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Azért melegednek, mert a befektetett energia kb:20% alakul fénnyé,(sima izzónál 2-4%) a többi hő formájában szabadul fel. Mindamellett nemcsak a led, de az elektronika is ad le hőt.
2017. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
próbáltam kínai nonametől kezdve a viszonylag ismertebb "márkásokig" egy 8-10 wattos esetében mind olyan forró kis idő elteltével hogy nem lehet megfogni. nem tudom miről beszéltek akkor már pár évvel ezelőtti régebbiknél is hogy max kézmelegnek kell lennie. lehet a búrára értik, ott tényleg nem süt viszont oldalt mindegyik
2017. febr. 13. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a led-es égő alja a foglalat környékén meleg lesz, de maga a búra nem meleg egyáltalán. Legalább is, amiket én használok azok közül egyiknek sem meleg a búrája.
2017. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minél melegebb a búra/tok annál jobb, mert az azt jelenti, hogy elvezeti a hőt a ledtől, így az nem megy tönkre a melegben
2017. febr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 puritan ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a ledek a régi vezetékelés miatt melegszenek.
2017. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, egyébként nem értek hozzá, csak pl. most költöztek új lakók a szembeszomszédunkba és nekik első dolguk közt lesz hogy a vezetékelést kicserélik, szóval nem tudom mivel lehet rosszabba a "régi" ami itt is van
2017. febr. 16. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mi van most a falban. Nekünk 2eres alumínium volt(föld nélkül).

Az alumínium még annyira nem is zavart volna mert a legnagyobb fogyasztóm a 800w-os mikró, egyébként majd passzív a ház(10-200W). Ha nálatok van nagyobb fogyasztó, vagy az összfogyasztás nagy akkor nem szerencsés az alumínium(elolvad a falban, akár ki is gyulladhat)

De a földelés miatt ígyis úgyis vésni kellett szóval kicseréltünk minden kábelt.

Gondolom a földelés hiányának veszélyeiről nem kell beszélnem.

2017. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!