Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirko kombi kazán esetében...

Cirko kombi kazán esetében milyen lehetőségeim vannak a hőmérséklet szabályozására?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, ahol ilyen kazán van, de még nem tudtam alaposabban megnézni, mert még nem kaptam meg a lakás kulcsait. Ahol most lakom, ott hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy nagyon keveset fűtök, szinte csak szellőztetés után veszem fel 5 percre a radiátort (központi fűtés van). Elég spórolós vagyok. Egy cirko kazán esetében meg lehet-e tenni, hogy naponta mondjuk 2-3 alkalommal befűtök egy kicsit, aztán teljesen lekapcsolom a fűtést? Valamint, ha az egyik radiátort nem akarom egyáltalán használni, csak a többit, akkor azt a radiátort lekapcsolhatom-e a rendszerről?
2017. febr. 24. 05:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában a leggyakrabban használt szobában van egy központi termosztát, amellyel szabályozhatod a hőmérsékletet. Bármely radiátort el lehet zárni. Az a kicsit bekapcsolom majd lekapcsolom dolog a rendszer tehetetlenségét tekintve nemigen az optimális út a fogyasztás csökkentésére.
2017. febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Persze h meg lehet tenni h naponta csak 2-3 alkalommal fűtesz be.

Azt is lehet h 1 radiátort lekapcsolsz, de az nem fogja csökkenteni jelentősen a fűtési költségeket, szóval túl sok értelme nincs, max annyi h az a szoba jól bepenészedik majd.

2017. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legjobb a cirkót 70°C állítani .Ez a hőfok már meleget is ad,elég gyorsan ,és a kazán is kimélve van .Ez esetben ott kellene lenni a szoba termosztátnak,ahol többet tartózkodsz .Ehhez igazitanád a magadnak kellemes hőmérsékletet .

A szobatermosztátok nem hajszál pontosak .Jó magam is mellé akasztottam egy pontos hőmérőt,ennek megfelelően tudom hol kapcsol be ,megjelöltem.Ezt elég 1 x elvégezni .

Hogy így automatán hányszor kapcsol be a kazán ,és fűti fel a rendszert,az függ milyen gyorsan hűl ki az adott helység .Nálam teljesen hidegre hűlnek vissza ,mire annyira visszaesik a hőmérséklet,hogy induljon a fűtés .

Valójában ez sem jó,mert amit megtakritottam,az elmegy az újra felfűtésnél .3 ból 1 et,5 ből-2 radiátort ki lehet zárni,többet nem szabad,nem is érdemes .A radiátorok lezárásával erőltetve van a ker.szivattyú,zajosabbá válik,a csőrendszer meg jól vezeti a hangot .A víz gyorsabb áramlata felkavarja a radiátorokban leülepedett iszapot.A kazán előtt beépitett finomszűrő ettől eldugul,aztán keresik a hibát,miért áll le a fűtés .

2017. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!