Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok hány fok az igény a...

Nálatok hány fok az igény a lakásban ebben az időszakban?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm ugyanis, aki folyton a társsasházi lakása hőmérsékletére panaszkodik, de télen is zokni nélkül, egy szál pólóban van otthon, és neki az a normális. Nekem meg az, hogy télen, ha fűtök is, akkor is fel vagyok öltözve. Tehát minimum legyen rajtam zokni, és egy könnyű pulóver. Nálam körülbelül 19, legfeljebb 20 fok a benti hőmérséklet, de akkor már lehet sokat mondtam, és sosem vagyok beteg. Ellenben akik túlfűtött lakásban szeretnek élni, úgy vettem észre sokkal gyakrabban betegednek meg. Mondhatni egész télen betegek. Szerintem egyáltalán nem egészséges strand körülményeket teremteni a lakásban, miközben kint tombolnak a mínuszok, ez nagyon nagy hőmérséklet különbség, és mindamellett, hogy megterheli a szervezetet, hozzá szoknak a benti klímához, és nem csoda ha rögtön megfáznak amint kiteszik a lábukat. Mindenki panaszkodik ,hogy fázik, miközben szauna van az irodájában, és a lakásában. Szóval nem kötekedés, de általában kinek hány fok az igény?
2017. febr. 24. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20-23 fok. Nem is annyira igény, mint adottság. Egész télen nem volt kinyitva a fűtés, a lakáson áthaladó csövek, és a szomszédok fűtenek. Nagyon ritkán vagyok beteg.
2017. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
éjszaka 19 napközbe 19,5-20 fok az alap télen. Jelenleg 18fokra van állítva a termosztát, este fürdés környékén 19-re nyomom. Ha lakásunk lenne és nem családi házunk akkor nekem nem lenne igényem ilyenkor már a fűtésre. De én nyáron 26 fok fölött már kezdek meghalni.
2017. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27 fok, nem lehet szabályozni.
2017. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
20-22 fok van nálunk, nekem csak így jó, alacsonyabb, magasabb hőmérséklet is nagyon zavar.
2017. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban 18,5 C°-ra van a termosztát állítva! Szeles az idő!
2017. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 22-23 fok van. Nem tudom, mennyire függ össze a náthával. Laktam olyan házban is évekig, ahol spórolásból 19-20 fokra fűtöttem, és felöltöztem, de gyakrabban voltam beteg, mint most.

Egyszerűen nekem, ha nem mozgok, a 20 fok kevés, fáznak a végtagjaim. Ellenben a nyári 36 fokban simán kaszálok, betonozok,kirándulok, ha van elég folyadék. Alkat kérdése.

2017. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

18, éjszaka több. Ideális számunkra. Néha pólóban vagyok, néha pulóverben. Most épp van vezérelt áram s megy a fűtés a szobámban, a rajtam levő póló pedig elég meleg, így alig bírom ki, de szeretem, ha rám fúj a fűtőegység :)


Nekem pokolian szenvedés, ha nagyon meleg van, inkább a 8 fok, mint a 23 s tudom, miről beszélek, éltem mindkettőben.

Főleg télen nem bírom a meleget, nyáron csak 25 fölött kezdek haldokolni.

Valahogy az a logikus, hogy télen felöltözöm s nincs hőség bent... Edzéskor így is le kell vetkőznöm, télen-nyáron.

2017. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Azt nem értem, ha a panelházakban mindenki elzárja a fűtést, mert melege van, vagy spórol, akkor mitől van meleg, egyáltalán ki fűt??


A kérdésre válaszolva nálunk a lakásban 20 fokra van állítva napközben a termosztát, éjjel 16 fokra, hűvösben szeretünk aludni.

2017. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7. voltam. A betegség nem jutott eszembe, de látom, a többiek írják. Soha nem vagyok beteg, a párom is csak akkor, ha pl. hideg időben megázik hazafelé biciklizve.

Mondjuk 8 fokban lakva sem fáztam meg, csak egy túlfűtött lakásban, ahol nyitott ablakkal kellett aludni fagyos időben. Nem bírom a levegőkeveredést.

2017. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8: a csövek fűtenek eleget,ha le van szigetelve a ház, a radiátorokat kb évente 5 nap kell bekapcsolni
2017. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!