Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok hány fok az igény a...

Nálatok hány fok az igény a lakásban ebben az időszakban?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm ugyanis, aki folyton a társsasházi lakása hőmérsékletére panaszkodik, de télen is zokni nélkül, egy szál pólóban van otthon, és neki az a normális. Nekem meg az, hogy télen, ha fűtök is, akkor is fel vagyok öltözve. Tehát minimum legyen rajtam zokni, és egy könnyű pulóver. Nálam körülbelül 19, legfeljebb 20 fok a benti hőmérséklet, de akkor már lehet sokat mondtam, és sosem vagyok beteg. Ellenben akik túlfűtött lakásban szeretnek élni, úgy vettem észre sokkal gyakrabban betegednek meg. Mondhatni egész télen betegek. Szerintem egyáltalán nem egészséges strand körülményeket teremteni a lakásban, miközben kint tombolnak a mínuszok, ez nagyon nagy hőmérséklet különbség, és mindamellett, hogy megterheli a szervezetet, hozzá szoknak a benti klímához, és nem csoda ha rögtön megfáznak amint kiteszik a lábukat. Mindenki panaszkodik ,hogy fázik, miközben szauna van az irodájában, és a lakásában. Szóval nem kötekedés, de általában kinek hány fok az igény?
2017. febr. 24. 10:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg szokás és alkat kérdése is. Kicsi koromban még a mamám szenes kályhával fűtött a szobánkban, ami ugye csak addig melegített, míg rakta, reggelre jégvirágos volt az ablak, de sosem voltunk betegek. Azóta sem bírok meleg szobában aludni. Alkatot nem a súlyunkra értettem, mert én sovány vagyok, viszont egyik nap fent voltam egy ismerősömnél, aki túlsúlyos, és ő panaszkodott a panelban a fűtésről. Ott állt zokni nélkül ,strandpapucsban, egy szál pólóban, és kérdezi ,hogy "ugye milyen hideg van itt?" hát, mondom, relatív, rólam konkrétan szakad a víz. Volt vagy 23-24 fok érzésem szerint. Mi lehet náluk, amikor szerinte megfelelő meleg van? Sógornőm is ilyen, túlsúlyos, de télen állandóan fázik, holott szauna van náluk is. Ellentmondásos, hogy nyáron meg beállítja a klímát 18 fokra, és cidrizni lehet a kinti hőmérséklethez képest. Természetesen felváltva beteg az egész család, télen nyáron. Összességében azt figyeltem meg, hogy más a hőérzetük a panelban lakóknak, mint a kertes házban élőknek.
2017. febr. 24. 17:41
 12/13 anonim ***** válasza:

No igen, azt én sem tudom felfogni, hogy mire jó, hogy nyáron sokkal hidegebb van egy lakásban vagy irodában, mint télen... Egyes munkahelyeken nyáron pulóvert kell bevinni... Nem hinném, hogy ez egészséges, ráadásul pazarlás is.

Az én házamban nyáron pár fokkal melegebb van s mivel fokozatosan átáll a szervezetem, mindig pont jó a hőmérséklet számomra s nem kapok sokkot, ha kimegyek vagy bejövök. Azt még kicsit értem, hogy valaki a kinti hőségből szeret viszonylag hűvösbe kerülni, de amikor nyáron 15 fok van egy irodában, az azért, valljuk be, erős s hallottam ilyenről.


Most fejeződött be a vezérelt áram időszaka, 19.3 lett a szobámban (nem voltam itt, általában nem hagyom, hogy idáig fajuljon a helyzet). Rövidujjú vékony pólót kellett felvennem s kicsit melegem van, de jó ez így.

A hőérzetem pont olyan, mint amikor még 20 kilóval több volt rajtam, ennek örülök. Sokan panaszkodnak fogyás után, hogy szörnyen fázósak lettek.

2017. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
18 fixen mindig.
2017. márc. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!