Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek ki az USA-ba?

Hogyan költözzek ki az USA-ba?

Figyelt kérdés

Történetem hosszú, de röviden összefoglalom hogy hogyan szeretném. Au pair-es programra jelentkeznék, de még egyenlőre ahhoz még le kell érettségiznem (nincs messze) meg még jogsim sincsen. Lényeg a lényeg hogy au pair-es programmal 2 évre kimennék de jelenleg nem tudom pontosan hogy annak hogyan történik a folyamata , honnan találok családot, stb.

Ez alatt a két év alatt szeretnék találni magamnak párt, majd valamiféle úton-módon megházasodni stb hogy meg legyen a zöld kártyám. Tudom hogy ez nagyon nem egyszerű, de én így képzeltem el az odaköltözésem, au pair-es programmal kimegyek, aztán hátha összejön valami. Ha nem akkor még meghosszabbítom egy ESTA-val.. :)

Tudtok mondani ötleteket, stb , hogy hogyan lenne jó?


2017. márc. 9. 15:55
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném , hogy két város van megjelölve eddig, az egyik NY, hiszen vannak ott rokonjaim, a másik pedig LA, mert alapból nagyon bejön a város.

Lakást azt bérelném. Munkavállalás után még nem nagyon olvastam utána.

2017. márc. 9. 15:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkavállalói engedély szükséges. Ha nincs itt gyereked, párod, házad, akkor az első kérelmet alapból elutasítják.


Ha munkavállalói nélkül feketén dolgozol, akkor szívatni fognak a munkahelyen, mert megtehetik.


Ha kiderül, hogy engedély nélkül dogozol, kiutasítanak (a krimi sorozatokban mindig ezzel zsarolják a rendőrök a mexikói takarítónőket)


Ha van kint rokonod, akkor megint jó eséllyel elutasítják a munkavállalóid, mert nem szeretnék, hogy letelepedj ott. Állampolgárságot nem olyan nehéz szerezni(állítólag), ha már több éve kint dolgozol.


Turista vízumot lehet könnyebb kapni eu tagállam útlevelével.

2017. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
...és persze a pasi is gazdag lesz, aki majd eltart, mert végzettséged 0. Aha, majd szólj, hogy olyan "terved" van, aminek köze is akad a valósághoz.
2017. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

"egyenlőre" "sincsen"

Óper az jó lesz pár hétig aztán beállhatsz a 20 dollárosok közé. Jó az ,meg amúgyis mi mást tehetnél. Nem lesz választásod,rá leszel kényszerülve, körülményel áldozata ...

Amúgy képzelem a hosszú történeted, kár hogy megszűnt a mónika show ott vevők lennének rá.

2017. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha felveszik oda dolgozni akkor már könnyen ott tud maradni és az állampolgárság is könnyen meglehet. Az összes többi járható út eléggé göröngyös és nagy része elutasítás lesz.
2017. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!