Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem lehet olajat fújni...

Miért nem lehet olajat fújni a pumpás virág spriccelőből?

Figyelt kérdés

Én főzéshez keresek pumpás spray-t, mert olajat szeretnék fújni salátára. Drágán nem akarok venni olaj spray-t. Egyszerűen egy üres flakonba, ami vagy virág gondozáshoz kell vagy fodrászkellékesnél a pumpás víz spray ilyenbe szeretném rakni.


A problémám, hogy nem működik, a dm-ben kapható utazó szettben van kis pumpás, de abból nem szóródva jön ki az olaj, hanem egyszerre, csíkban. Gondolom más a molekulája az olajnak, és az meg vízhez van tervezve.


A fodrászkellékesből is egyszerre csíkban lövell ki.


Nem baj, de ha tudom ezeket nem veszem meg és nem pazarolom tovább a pénzem. Akkor speciálisan veszek olaj spray-t, mert tavaly volt a Lidl kínálatában is, bár az is pumpás, csak nem értem azt meg akkor hogy csinálják.


Van valakinek ötlete, hogy mit használjak?



2017. márc. 11. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is így működik betöltöttem pumpás adagolóba. Viszont én megvettem a tescoból az oliva pumpás spray-t nekem az is így fújta. Szerintem csak az aerosolosan működő hajtógázasak porlasztják szépen az olajat valószínűleg.
2017. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért mert a fúvóka nem ehhez lett gyártva.Az a nyomás nem elég a porlatászhoz ilyen viszkozitású anyagnál .

A sprés flakonoknál is nagy nyomás van,rá is van írva .

2017. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is gondoltam a viszkozitásra, de ha magam nem látom és nem tapasztalom, nem hittem volna, hogy ennyit számít.

Na nem baj, akkor azt viszont tudom, hogy amiket eddig próbáltam, természetesen nem gyári hibásak voltak, mert vízzel működtek volna. Eddig a termékre voltam mérges, de akkor nem az a hibás.

2017. márc. 11. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!