Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Matrica eltávolítására házi...

Matrica eltávolítására házi módszerek?

Figyelt kérdés
Szekrényről és ajtóról kellen eltűntetni őket és kb. egy jó pár éve ott vannak már..talán 5 éve. Hallottam már a sebbenzines és a majonézes módszerről, de valami olyat tudnátok mondani, amitől nem lesz büdös az egész ház?:D

2017. márc. 12. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Hőlégfúvó!?? Fémen jól működik de lakozott fàn nem biztos
2017. márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne finnyáskodj, a szerves oldószereknek szaga van. Annyira nem elviselhetetlenek, mint az iparban használt egyes anyagok. A benzin, alkohol és nitrohígító (aceton) a leggyakrabban használt, erre a célra alkalmas oldószer. A matricát előbb persze meg kell próbálni kézzel, mechanikusan lehúzni és csak a ragasztó maradványait kell oldószerrel letörölni. Ha rászáradt a szerves öntapadó ragasztó, az sokszor csak mechanikus lekaparással távolítható el, de akkor a felülettel nagyon óvatosan kell bánni. Először valami nem észrevehető helyen meg kell vizsgálni, hogy maga a felületi bevonat az ajtón vagy bútoron mennyire bírja az adott oldószert, mert a festéket, lakkot is megtámadhatja.
2017. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azzal számolnod kell, hogy a fa sötétedett az évek folytán. Amikor eltávolítod a matricát, a helye világosabb lesz.
2017. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
hajszárító+ spakli
2017. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én közel 20 perc alatt levakarásztam egy kisebbet, aztán olvastam a hajszárítót. Hajszárítóval pár másodpercig melegítettem aztán spaklival letoltam. Szuper volt és pikk pakk :)
2017. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1es vagyok ugy látom 2 hajszárítós verziót írtak akkor ezek szerint működik.
2017. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj be egy festékboltba,és vegyél egy ilyet.

Nem kell kísérletezni,egy ilyen spray 4~5 évig eláll,akármikor szükség lehet rá.

[link]

2017. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!