Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen házi praktikákat...

Milyen házi praktikákat tudtok a körömgomba eltávolítására?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi fokhagymát szoktunk összepréselni és a jól köröm alá nyomkodni, amennyire csak lehet és odaszorítani valami kötéssel. Nem egy kellemes érzés, de nagyon hatásos.
2013. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
házi praktikát nem tudok, a nailnert stiftet már használtam és az nekem bevált.
2013. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
67%
Stift nekem semmit nem használt, több mint egy év után sem, viszont kb. 5.000 ... Házi praktikát nem tudok, én bőrgyógyászhoz mentem vele, gyógy köröm lakkot írt fel, férfi létemre :) Ez sem olcsóbb, de legalább hatásos és sok kellék, leírás van hozzá.
2013. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
61%
Áztasd a lábod legalább egy hétig minden nap jó erős ecetes vízben. Kb 5l víz és 2dl ecet keveréke.
2013. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg van és kb. az esetek 2-3%-ban hatásosak, a maradék esetben a gomba tovább terjed és több hetes-hónapos antibiotikumos kezelésre számíthatsz, méregdrágán. Sokat úsztam fiatalon és nekem semmilyen kence-fice nem használt sosem, csak a rendes gyógyszer, amit a bőrgyógyász felírt. A reklámokban kapható varázsszerek is kicsit meglepőek nekem, azt szokták mondani, hogy ha már a körmökre átterjedt a gomba (a lábról), akkor csak beszedhető gyógyszer hatásos, minden más mese. Menj el dokihoz!
2013. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 cs.illa válasza:
Ecetes+sós víz hetente egyszer, és utána jól le kell kaparni a körmök szélét egy olyan ollóval, amitcsak erre a célra használsz.+Minden nap ecsetelés hidrogénperoxiddal...
2013. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Latin-Lover válasza:
0%
15kg kalapács!
2013. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Iridium válasza:
67%

Házi praktikákkal ha nem is szogálhatok, de nekem a doki írt fel recectköteles győgyszert. Diflucan a neve és egy héten 1 db-ot kell bevenni belőle. Természetesen nem olcsó, de valamit valamiért. Egy dobozzal, amiben 4, azaz négy darab kapszula van kb. 7000 Huf. Én úgy spóroltam egy kicsit, hogy másfél hetente vettem be egyet. Úgy 5 hónap volt amire rendbe jött a virgácsom.

Remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csabika74 válasza:
37%

Házi praktika maximum a bőrgomba kis kiterjedése esetén hatásos hosszú távon. Ecetes víz, és/vagy hipermangán.

Körömgomba esetén az összes reklámozott kenőcs csak látszatkezelésre jó, ugyanis - mint azt már egy korábbi válaszoló említette - olyankor már a véráramban, a nyirokrendszerben is benne van a cucc, és csak idő kérdése, hogy legközelebb hol bukkan fel.

Végleges megoldást szájon át szedhető gyógyszer tud adni.

Elrettentésként: annakidején 1 éven át próbáltam házi próbáltam házi praktikával eltüntetni, majd egy szar bőrgyógyász engem használt kísérleti nyúlnak, mindenféle lószart kipróbált rajtam vagy 3 éven át (a lakkosat is), de csak lelassította a terjedést. Meg egy valag pénzembe került. Egy másik bőrgyógyász amikor meglátta, elhűlt (főleg, ahogy elmeséltem, hogy mik voltak eddig), és rögtön gyogyót írt fel. Dupla ideig szedtem, mire rendbejött minden, de cca 10 éve tünetmentes vagyok.

Remélem, segített a kimerítő válaszom

2013. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Kipróbálom hát ha segít, ha meg nem marad a doki :)
2013. nov. 6. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!