Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha elmegyek szakmunkás gyakorn...

Ha elmegyek szakmunkás gyakornokként a mamámhoz külön életet élni, megéri e avonozni, hogy legyen egy kis pénzem?

Figyelt kérdés
Mert a családomtól külön szeretnék menni, ha csináltatok 1 bankkárytàt a gyakorlatos fizetésem miatt(mert főnőköm át utalással szokta küldeni a pénzt), havonta mennyit kell ràfizetni a bankkártyára? Mik enne a folyamatnak a lépései, ha gyakorlaton is beközlöm majd, hogy megváltozott a lakcímem, és a bankkártyaszámom is ha csináltatok magamnak bankkártyát, uj lesz? Mert eddig apu (bank) számlaszámára kaptam a fizetésemet, apu a telefonszámára kapott sms-t mindig, ha megjött a pénzem, utánna 1 nap mulva felvette, délután oda is adta aznap, mikor felvette a pénzt. Vagy jobb lenne úgy, ha a mamának csináltatnék 1 bankkártyát, és én odaadnám neki a havi 1000 ft-ot, amit a bankkártyàra havonta fizetni kell? S.o.s.!
2017. márc. 28. 21:57
 1/7 A kérdező kommentje:
*ennek*
2017. márc. 28. 21:59
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves vagy?!


Avonozni nem éri meg, lehúzás az egész.


Ha már van fizetésed, legyen saját bankszámlád. Nem kerül az havi 1000 forintba egyáltalán, bár nem tudom hol vagytok.

2017. márc. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem éri meg avonozni, hacsak nincs marha sok vevőd.

Saját számlád legyen inkább, előbb-utóbb úgyis kelleni fog. Nekem az otp-nél van, éves díj szokott lenni 3-4ezer között, havi zárlati és sms díj, ezek kb 3-400ft/hónap max, nekem csak akkor küldenek smst ha én kapok pénzt, feleslegesnek tartom hogy a levonások miatt is küldjenek.

Ha csináltatsz persze hogy új lesz, hiszen a te neved szerepel majd rajta, a káryta szempontjából teljesen mindegy hol kaksz, max azért éri meg belejenteni nekik mert ha küldenek mondjuk éves elszámolót akkor oda küldik ahol laksz

2017. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is kéne a gyakszi miatt. Ha meg külön szeretnék menni, akkor meg főleg kell. Be kell ilyenkor jelenteni a banknál, ha uj cimem lesz? Meg kellenek az ilyen dolgoknál uj iratokat csináltatni, hogy ne legyen kavarodás? (Pl.: Lakcím, stb) 20 mulottam. Melyik a jobb bank amúgy, ha a havi készpénz fizetést nézzük: a fent leírtak közül az OTP vagy a K&H? Vagy esetleg Raiffeisen?
2017. márc. 29. 16:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy hol vagyunk?
2017. márc. 29. 16:55
 6/7 kovpet ***** válasza:

Vannak banki kalkulátorok, számoltasd ki, hogy melyik a jó bank és a jó számlacsomag számodra. Aztán bemész (de lehet, hogy online is lehet) és megcsinálod a számládat. Ahhoz kapsz kártyát és kész.

Ha még nagyon fiatal vagy, akkor lehet, hogy ingyen vagy majdnem ingyen megúszod.

2017. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm szépen! :)
2017. márc. 30. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!