Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS! Kitört ablak autóra esett?!

SOS! Kitört ablak autóra esett?!

Figyelt kérdés
A következő történt: egy hete költöztünk be egy második emeleti lakásba, fel kellett teljesen újítani,az ablakok maradtak, arra nincs most pénzünk. A huzat becsapta a kétszárnyú fa ablakot, a külső üveg pedig szilánkosra tört és a szomszéd alatta parkoló autójára esett, apró karcolásokat és pici horpadásokat okozva ezzel. Ki a hibás? Nekem kell fizetnem zsebből? Egy ismerősöm szerint nem kellett volna ablak alá parkolnia, a kerten belül van kijelölt parkoló 2 méterrel arrébb. Mit tehetek?

2017. ápr. 8. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem kellett volna ablak alatt parkirozni.1 vasat sem fizetnék .
2017. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ingatlan biztosító / gépjármű biztosító is fizethet esetleg.
2017. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy a lakás biztosító (ha lenne) a legjobb esetben is maximum az ablakra fizetne (ha fizetne, ezek régi fa ablakok). A Casco, már ha van neki, ha jól tudom csak a tulaj hibájára fizet, nagy kérdés hogy ez az-e vagy baleset. A társasház biztosítása meg kétlem hogy ilyenekre kiterjed, de nem tudom az igazat megvallva. Ahogyan azt sem, hogy csak nem szokás és nem illik, vagy nem lehet oda parkolni, ahová ő parkolt, mert ez sem mindegy.

Igen, neki pöttyös lett a kocsiba teteje, de nekünk meg nincs ablakunk...

2017. ápr. 8. 18:34
 4/9 anonim válasza:

ÚrIsten... Hát én felhívnám a helyedben a ház közösképviselőjét, és megkérdezném, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Ő valószínűleg tud majd segíteni.


Sok sikert!

2017. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

a Kárt mindíg a kárt okozónak kell megtéritenie


Az ablak a tied, és az okozta az autóban a kárt

Vagyis köteles vagy megtériteni a kárt, hacsak nincs felelőség biztosításod.

Ha nem fizetsz és az autó tulaja bepoerel, simán megnyeri a pert és a per költségeket is neked kell majd fizetned.


Egyébként azt hogy "Miért állt az ablak alá?" dolgot nem is értem:)

Nagyon sok autó áll ablak alatt, házak mellett:)

2017. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
a te ablakod így te fizetsz hacsak nincs biztosításod,és ha emberek vannak ott arra is azt mondod hogy minek álltak oda
2017. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

Nem igaz,hogy fizetni kellene.Csak akkor ,esetleg ha ez kijelölt parkoló lenne .Figyeljen az autós hova parkol le .

Akár kisgyerek is kiejthet játékot .Én is autos vagyok,de nem állok be erkélyek,ablakok alá . Fel kell mérni az adódó veszély helyzetet is .Az autósnak legyen ez 1 tanuló lecke .

2017. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lakásbiztosításban szokott lenni felelősségbiztosítás, én a mult héten áztattam el az alattam lévő boltot, és még a megrongálódott árut is kifizette az én biztosítóm.
2017. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez egy zárt udvaros társasház, ahová a tulajok beállhatnak az autóikkal. Ezer másik hely van a kerten belül, rajta kívül az összes többi kocsi szépen sorban a kerítés mellé parkol. Mondom nem tudom, hogy mert így szokás vagy mert így szabad. Holnap tudok beszélni a közös képviselővel, akkor kiderül. Amúgy kétlem, hogy az egész az én felelősségem lenne, tudom szélsőséges példa, de ha egy tégla esik a kocsira, az kié? Vagy bármi más, ami nem beazonosítható hogy "tőlem jött"? Természetesen nem fogok hárítani, ha kiderül hogy az én hibám, de ez szerintem inkább olyan mint pl a viharkár, hiszen nem én dobtam le szándékosan az üveget. ..
2017. ápr. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!