Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtési lehetőségeim...

Milyen fűtési lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni a kérdés megválaszolásában? Vettem egy 60 nm-es tégla, szigeteletlen házat. A fűtése cserépkályhával megoldott. Helyiségei; 2 szoba(1-1cs.kályha), konyha, ebédlő, fürdő, spejz. A kályhákat újra kell(ene) rakatni, emellett nem túl esztétikusak. Kértem árajánlatot már, melyre a kettő összesen 800 ezer ftba kerülne. Az elrendezés.miatt azonban a konyha, ebédlő, fürdő fűtése nem megoldott.az előző tulaj szerinta két kályha plusz egy sparhelt a konyhában befűtött mindent. Ezen összeg milyen egyéb módokra ad lehetőséget? Nincs szigetelés, sem műanyag nyílászárók. Olyan fűtés kellene ami havi szinten sem túl megterhelő! Abszolút avatatlan vagyok a témában. Szerintetek mivel járok a legjobban? És annak a kiépítése mennyibe kerülne?
2017. ápr. 18. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát talán egy vegyes kazános központi fűtést ki lehet hozni belőle használt vagy nagyon olcsó anyagokból (radiátorok,kazán), erre azért lehetne árajánlatot kérni...nekünk elég nagy a ház és igyekeztünk a jót mindenből szóval csak kb tudok viszonyítani,hogy talán annyiból kifér. Ha gázt választanátok hát az drágább lenne. Mondjuk ha telepakoljátok kályhákkal a házat akkor elég drága lenne a fűtés az biztos.(mondjuk én 1 cserépkályhát fix megtartanák)
2017. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt rendszerben érdemes megtervezni. Gondolom, tervezel felújítást, szigetelést, talán falak áthelyezését is, a fűtésrendszer átalakítását ezzel egy időben érdemes csinálni, különben hosszabb távon sokat lehet bukni rajta. Szigeteletlen házban a radiátoros fűtésre a gatyád is rámegy, a vegyestüzelésű kazánnal meló van, hacsak nincs megfelelő vezérlő, automatizáló rendszer beépítve, azzal meg pont ott vagy, mintha vennél egy jó minőségű gázkazánt. A cserépkályhát én is megtartanám legalább a nappalinak használt szobában, átépíttetném légfűtésesre, és valamilyen kiegészítő, elsősorban felületfűtést csináltatnék hozzá. A jól megtervezett padlófűtés energiatakarékos és a cserépkályha nélkül is elég, viszont bontani kell hozzá, ezért érdemes a felújítással együtt csinálni. A pontos tervezéshez pedig a már leszigetelt ház paraméterei kellenek.
2017. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szigetelni kellene elsőként. Szigetelés nélkül fűteni pocséklás, úgy minden fűtés drága lesz, mert az udvart is fűtöd a házzal együtt. Ha meg már lesz normális szigetelés, akkor akár egy szem cserépkályha is bőségesen be tudja fűteni az egész házat tokkal-vonóval, így nem is kell kiegészítő fűtőelemeken gondolkodni.

Szóval én mindenképpen a hőszigetelést ajánlom első körben, aztán majd később ahhoz lehet igazítani valami új fűtésrendszert, ha szükségesnek látod.

2017. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Haverom cserépkályhás, 150 nagyon max 200akért rak újra kájhákat, hogy a frászba jött ki a 800?...

Amúgy megnézel pár youtube videót éa ha van minimális műszaki érzéked, újra rakod te is.

Am én vegyes kazánra és egy legalább 200literes víztartályra szavaznék ahol tárolhatod a hőt. Aztán egy ilyen kis házban máris elég napi 1*telepakolni.

2017. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

4 es te sem raktál még cserépkályhát,az tuti .

A cserépkályhával fűtés is nagyon jó,és gazdaságos is .felfűtése után akár 1 napig is melegít .

Vegyes kazános is gazdaságos,radiátorokkal.Egyforma meleg szinte az egész lakásban .Szerintem a puffer tartály 500 l alatt nem egy nagy durranás.

A padlófűtés meg csak temperáló meleget ad,igazi jó meleg nála sosem fogsz érezni .Kiépitése sem olyan egyszerű.Ide nem lehet a 60 fokos vizet benyomatni .

2017. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igazad van, eddig csak tömegkályhákat raktam.
2017. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A padlófűtés meg csak temperáló meleget ad,igazi jó meleg nála sosem fogsz érezni .Kiépitése sem olyan egyszerű.Ide nem lehet a 60 fokos vizet benyomatni ."


Jobb hőérzetet ad, mint a radiátor, alacsonyabb vízhőfokkal működik, ezért gazdaságosabb. Nem vegyestüzelésű kazánra találták ki, a korszerű rendszerekkel viszont egyáltalán nem bonyolult kiépíteni.:-) Egyébként cserépkályha, esetleg plusz légfűtés mellé bőven elég szigetelt házban.

2017. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"alacsonyabb vízhőfokkal működik, ezért gazdaságosabb"


Komolyan, ez most hogy????? Mitől lenne gazdaságosabb azért, mert alacsonyabb a vízhőfok? Ahhoz, hogy a lakásod felfűtsd mondjuk 22 fokra, ahhoz kell X mennyiségű energia. Ha alacsony hőmérsékletű hőforrást használsz, akkor tovább kell fűtened, ha magas hőmérsékletűt akkor rövidebb ideig, de ahhoz hogy elérj egy bizonyos hőmérsékletet, igenis kell adott mennyiségű energia. Alacsonyabb hőmérsékletű víz = tovább kell fűteni = ugyanannyi fűtőanyag fogy. Ehhez nem kell fizikaszakosnak lenni.

2017. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy a lakásod felfűtsd mondjuk 22 fokra, ahhoz kell X mennyiségű energia. Ha alacsony hőmérsékletű hőforrást használsz, akkor tovább kell fűtened, ha magas hőmérsékletűt akkor rövidebb ideig, de ahhoz hogy elérj egy bizonyos hőmérsékletet, igenis kell adott mennyiségű energia. Alacsonyabb hőmérsékletű víz = tovább kell fűteni = ugyanannyi fűtőanyag fogy. Ehhez nem kell fizikaszakosnak lenni."


Csak egy dolgot felejtesz ki: a padlófűtéssel sokkal nagyobb felületen történik a hőleadás, mint a radiátornál.:-) Nem kell tovább/többet fűteni, ez hűlyeség, sokkal egyenletesebb a hőeloszlás, kellemesebb a hőérzet. Ehhez sem kell fizikaszakosnak lenni.:-)

2017. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Csak egy dolgot felejtesz ki: a padlófűtéssel sokkal nagyobb felületen történik a hőleadás, mint a radiátornál."


Vagy igen, vagy nem. Attól függ milyen a csövezés. Ugyanis padlófűtésnél is a csövezés először az aljzatnak adja le a hőt, majd az aljzat a lakótérnek, így eloszlik a hőleadás. Ilyen szempontból csak az számít, hogy mennyi a rendszerben a víz, illetve a hőleadó felülete a csövezésnek. Az aljzat már közvetve adja le a hőt. De abból a szempontból ez egyáltalán nem számít, hogy az energia ami a fűtéshez kell, azt be KELL táplálni a rendszerbe. Kevesebből nem lesz több. Ha ezt mégis megoldod, akkor már sorba sem kell állnod a Nobel-díjért, soron kívül küldik postán. Két dolog adhat tényleges különbséget a betáplált és a felhasznált energia között: a rendszer hatásfoka, illetve a lakás szigetelése. Minden más csak játék a szavakkal. Az egyébként tény, és a padlófűtés felé billenti a mérleget, hogy mivel alulról fűt, magasabb a konfortérzet, de ettől nem lesz sem melegebb, és nem kell kevesebb fűtőanyagot használni ahhoz, hogy ugyanaz a hőmérséklet legyen. A forgalmazók akik ebből élnek mást állítanak, de nem kell mindent elhinni.

2017. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!