Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek, nektek nem...

Budapestiek, nektek nem hiányzik a természet, a zöld, netán kertes ház?

Figyelt kérdés
Vidékről jöttél Bpre, vagy oda születtél? Milyen messze laktál ha vidéről kőltőztél? Nem hiányzik a vidék? Kutya, kert, természet..?

2017. máj. 5. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

A kert egy kicsit hiányzik, a közeli zöldbe menés Pestről is megoldható. Ugyanakkor én nagyon utálom az ingázás idejét, rosszat tesz nekem, ezért nem érné meg nekem kertesházba menni valahol kint. Szóval nem hiányzik annyira a kert, mint amennyire utálom az ingázást.

Kisgyerekkoromban vidéken éltünk, kerttel, aztán Pesten külvárosi panelban, most szuper belsőkerületi városrészben, imádom. Tiniként és fiatal felnőttként a külvárosi ingázás nagyon betett nekem.

2017. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Budapesti kertes házból költöztem társasházba, eleinte nagyon rossz volt, nagyon hiányzott a kert, de meg lehet szokni. Zöld terület viszont rengeteg van körülöttünk, fű, virágok, hatalmas fák, parkok.
2017. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Én budapestről lettem lehívva egy haver tanyájára vigyázni az állatokra míg ő nyaral, utána még 1 évet kibírtam Bp aztán megvettem a szomszéd tanyát.
2017. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kovpet ***** válasza:
100%
Budapesten is van kertes ház, sőt, láttam már kutyát is :)
2017. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Budapest egyik oldalát (Buda) körülveszi egy természetvédelmi terület. Ha úgy tartja kedvem, busszal kb 20 perc alatt ott vagyok. :) vagy kisebb dózisban lemegyek sétálni / olvasni egy közeli parkba.


Szüleimnek pedig kertes háza van, kapaszkodj meg, Budapesten. Szóval nem hiányzik, mert van.

2017. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező, én minden variációval szolgálhatok neked.

Budapesten, a Belvárosban születtem és éltem, természetesen társasházban.

Aztán kényszerből, (betegápolás) lementem vidékre (Pest megyei falu), ahol miután megszoktam, megszerettem, 18 évet töltöttem.

Innen ismét csak kényszerből (családi okok) visszajöttem a pesti lakásomba, ahol késő ősztől tavaszig élek, aztán irány a "birtok" a Balaton-felvidéken, tavasztól őszig, szerencsére a munkám nem helyhez kötött.

Elmondanám, hogy akárhol éltem, kutyám, cicám mindig volt, - jöttek-mentek velem - most is van és míg élek mindig lesz.

Nehezen hihető, de mindenütt nagyon szerettem élni, mindennek volt jó oldala, életemben még nem konfrontálódtam egy szomszéddal sem, jól éreztem magam.

De a legjobb szerintem a jelenlegi állapot, hogy télen a város, jó időben pedig a természet közelsége.

2017. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Amikor Budán laktam, volt lakótelep parkkal, hétvégén teljesítménytúráztam a hegyekben... S az utolsó években kertes házban laktam egy hegytetőn s tőlem pár méterre kiterjedt kökörcsines volt. Tömegközlekedés nem volt, de hegy, erdő és szikla bőven. Nem volt hiányom e téren, s nekem nagyon fontos a zöld.

Jó, most a közelemben sincs település, de azért szívesen gondolok vissza a budai időkre is. Munkába menet is csupa fa volt, átmentem egy gyönyörű, hatalmas fákkal ékeskedő temetőn...


Laktam Pesten is, belvárosban. Ég és föld.

2017. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Irigyellek 6-os, én is így szeretnék élni.

Dolgozom rajta! :)

2017. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazából én nem csak a városi parkokra meg az utcai fákra gondolok, hanem rétre, erdő szélére, völgyre...ezeket nem tudja nyújtani a főváris szerintem
2017. máj. 5. 23:05
 10/16 A kérdező kommentje:
*főváros
2017. máj. 5. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!