Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos helyen lakók: hogyan...

Zajos helyen lakók: hogyan hűtitek a lakást?

Figyelt kérdés

Zajban nem igazán tudok aludni.

Munka előtt, után és hétvégén, amikor kint hűvösebb van, mint bent, nyitva van minimum egy ablak mindkét szárnyával, nagyra. Néha azt érzem, nem mozdul a levegő, kereszthuzatot is csinálok.

Napközben redőny lehúzva.



Már most 25 fok van, ami nekem alapból határeset, főleg 50% páratartalom mellett. (Télen pl. 20% páratartalomnál más a hőérzet, ezt azért emelem ki).

Pár hét és lesz ez 30 is!



Alaphelyzetben éjjel nyitott ablakok, nappal zárt ablakok és lehúzott redőny.

Ilyen zajban?

Füldugóval lehet aludni, nem kellemetlen, nem nyom? Fel lehet ébredni akkor az ébresztőórára?



A klíma segít (bár idén nincs rá pénzem)?

Azért tartok tőle, mert nyáron vannak a 40 fokok, amikor a lakások 30-33 fokosak. Aztán jön a vihar, 15 fok lesz kint. Én olyankor rettentő sokat szellőztetek, akár pulcsiban vagyok, csak hűljön a lakás a következő kánikuláig. Amint becsukom vagy akár bukóra rakom (!) az ablakot, a falakról, szomszédoktól, berendezési tárgyakról visszamelegszik a lakás 30 fokra.

Akkor egy klíma hogyan tudná lehűteni?

Tapasztalatok? :)


2017. máj. 23. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Klímára nekünk sem telik. Összes ablakunk déli, kinyithatnám de a kereszthuzat ebből kifolyólag csodaszámba menne. Az árnyékoló fákat pár éve kivágták mert a tűzoltó nem tud ideállni ha kellene. (pff.. tökjó)

van hogy füldugózok vagy egész későn nyitom ki az ablakot. Szóval nyitva van napnyugtától lefekvésig, aztán becsukom elalszok a csendben, majd kinyitom éjjel valamikor a nyugodtabb időszakban (kb 23-04ig nem jár a villamos meg a troli a házunk mellett)Aztán hajnalban be ha felkelek valakire vagy valamire.

nappal van hogy teszek ki az erkélyre vizes lepedőt (hja mert nekünk az van nem elég hogy déli de két erkély ami még nagyobb ablakfelület a tűző napnak) A párolgás elvileg hűt, vagy ventillátorozok de leginkább sötétítek és pilledek ha hétvége van és megtehetem. :S látom más is utálja a meleget.

2017. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hja a füldugó.. szilikonost használok és nem, nem lehet hallani semmit, engem a párom szokott felverni hogy héééé keljél már, mert ő tud aludni a zajban is, így max morog ha felkel az én telómra, de nem alszunk el, mert neki nincs bedugva a füle. Amúgy nyom, a kis pöckét én le szoktam vágni. és nem is egészséges.
2017. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem a vérnyomásom esik rettenetesen le a melegtől, mindenem elnehezül, a fejem is. Tapasztalat, hogy a pihenés a legrosszabb rá. Sőt, volt, hogy konkrétan tornáztam, amikor jött ez az érzés és segített.


Ez a lakás is déli, de talán nem a legrosszabb, mert nem süt be a nap. A keleti és a nyugati ablakokat csak fél nap süti, de akkor cserében betűz teljesen.

Az irodában már most meg lehet pusztulni, és 28 fok körül van odabent.


Bár ki tudja.


Engem nincs ki keltsen, ha füldugóval alszom. :P


Az erkély pedig tavasztól-őszig tele van növényekkel. Bár van, hogy a fele kipusztul, nem bírja a 40 fokot és az egész nap tűző napot. Na oda odatűz, mert amíg a magasan levő nap a lakásba kevésbé tűz be, az erkélyt nem védi semmi.

2017. máj. 23. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:

na akkor neked se egyszerű...

én éppen itthon vagyok (tartósan) mert veszélyeztetett terhes vagyok, gondolhatod hogy be vagyok tojva a melegtől.. ráadásul nemsokára kezdem a harmadik trimesztert és magas a vernyomasom. azt mondtak ne nagyon menjek ki a melegre ha éppen megtehetem (hát köszi) a lakás is 40fok ha beindul a nyári meleg.

nyomtjuk még a ventillátort de max a meleg párás levegőt keveri és begyullad a fülem ha éjjel csinálom a füldugó nélkül.

melóhelyem az elmúlt pár év tapasztalata szerint brutális nyaranta. nincs kondi nincs szellőzés.. helyette vannak kellemetlen izzadt kóválygó emberek.


Erkélyen nekem is vannak virágok de csak az egyiken mert ott van egy pár óra árnyék... kb kettő 10-12ig aztán jön a grillsütés szegényeknek. kaktusz meg pár pozsgás elvan kinn és ennyi. talan lehet idén veszünk egy ernyőt.. csak félek, hogy egyszer elviszi egy szél.

2017. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aludni képtelenség vagy a zajtól, vagy a melegtől.

Nappal nem lehet szellőztetni, már lassan oxigénhiányos tünetei vannak az embernek - amire a 33 fokos lakás és a pára rátesz.

Hihetetlen, télen is lehet szellőztetni, kitárod az ablakot, mikor átmozdult a levegő, ami egy perc SINCS becsukod, a lakás visszamelegszik és friss levegő van.

Nyáron nincs friss levegő sem, egy az, hogy kinyitod az ablakot és nem jön be levegő, kettő pedig, hogy ha jön is, a meleg jön és nem hűl vissza.



Én a légkondit se szeretem.

Általában az első pillanat kellemes, majd leizzadok és melegem van. Egyszerűen a hevült testemet nehéz visszahűteni. :D

Ha pedig kellemes hideg és lehűt, az már túl hideg, egészségtelen, én is lettem már ilyentől nagyon beteg.



Egy árnyékos, szellős helyen jó sétálgatni ilyenkor, semmi más.

2017. máj. 24. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
jó zajos helyen lakhatsz. mi egy 6sávos mellett ahol van troli meg busz, de még nem panaszkodok, előtte trolimegállóval szemben laktam fszten. Itt éjjel elég jó.. kivéve a szomszéd utcában lévő szórakozóhely miatt a hétvégék..
2017. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rettenetes helyen lakhatsz ...


Szereltess klímát! Legalább a hálószobába, mert ez így emberkínzás.


Igen, a klimatizálás lényege, hogy le tudja hűteni. Erre találták fel.


Bár a legjobb a költözés lenne, egy olyan helyre, ami megfelel az igényeidnek: nem forrósodik és nem zajos.

2017. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: egyrendesen használt, méretezett és beállított klímaberendezésen azt sem veszed észre, hogy működne, nemhogy megbetegítsen.
2017. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!