Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki olyan helyen él vidéken...

Aki olyan helyen él vidéken ahol csend és nyugalom van vagy üdülőövezetben az hogyan tudta megszokni? Tudom hülye kérdés, de mit csinál amikor otthon van, hogyha telik a napja?

Figyelt kérdés
Mi most költöztünk egy üdülő övezetbe( Pestről),de annyira magam alatt vagyok. Nagyon fura ez a csend meg hogy semmi nincs a közelben, kocsi kell mindenhez.
2016. aug. 17. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Sok éve én is olyan helyre költöztem (erdő mellé) ahol nagy csend volt mindig. Nyáron még élveztem a dolgot, de télen amikor korán sötétedett, rosszul voltam, hogy csak néha-néha volt zaj..Még a postás is biciklivel járt.

Ha jól emlékszem 3 évig bírtam. Tősgyökeres pestiként sosem tudtam megszokni a nagy csendet.

2016. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Üdülő övezetbe nem költöznék, de nem a csend miatt, hanem mert tényleg távol van mindentől. Szerintem a csendet könnyű megszokni, azt már kevésbé, hogy mindenhez kocsi kell, főleg télen rossz.


Én jövőre költözöm, mert zajos út mellett lakom és már nem bírom elviselni. Fő szempont lesz a csend mellett, hogy legyen normális tömegközlekedés és ne kihalt részen legyen.

2016. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Tesséééééék? Megszokniii?


Nekem ez volt az álmom, hogy végre CSEND LEGYEN :). 18 éves megyeszékhelyen, 5 évet a fővárosban, majd 4 évet egy kisvárosban éltem.


Ma végre-valahára egy olyan házban élünk, ahol szép nagy a hozzá tartozó kert, és 3 oldalról nincsenek szomszédaink (2 oldalról soha nem is lesznek az életünkben, mert erdő van mellettünk).


A csend... imádom :) Sehol egy autó zaja, csak a bogarak, víz, lombsusogás... virágillat, esőillat, télen hó, amíg a szem ellát (800m magasan vagyunk, szinte mindig van hó).


A szomszédok nem zavarnak, a gyerekek ha majd lesznek nyugodtan játszhatnak majd, a macskákat sem kell félteni attól, hogy elüti őket az autó, ha kicsit kimennek.


Hogy telik a napunk? Dolgozunk, hazaérünk, főzünk, eszünk, tévézünk, filmezünk, PS4-ezünk, forrófürdőzünk kettesben a férjemmel...olvasok, festek, varrok/tervezek, a férjem autót szerel vagy motorozik ha kedve van. Ha ráérünk sokat túrázunk, kirándulunk, biciklizünk, járunk el fürdőbe, szaunába, szeretünk étterembe járni. Dögönyözzük a macskákat :) Gondozzuk a kis kertünket (bár van automata öntözőrendszer, azért vágni kell, meg a zöldségekkel, virágokkal is kell foglalkozni). Ha vendégeket hívunk akkora bulit/hangzavart csapunk, amekkorát akarunk, senkit nem érdekel. Sütögetünk a kertben. Jövőre tervben van egy fűthető medence és egy picike szauna is a kertbe, hogy tökéletes legyen az idill :))



Ha pedig nyüzsgésre vágyunk, 15 perc a legközelebbi város autóval, ott lehet vásárolgatni, étterembe menni, kávézni, stb.

2016. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ja és: az egyetlen, ami hiányzik az egy helyi piac, ahova járhatnék. Az egyetlen tényleg jó piac, ahol bio is kapható 40 km, így csak ritkán jutok el. Pedig annak a hangulatát imádom, jó lenne ha közelebb lenne.
2016. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsóét volt jò olvasni :) hát nekünk Pest kb. 40 km, talán Gödöllő van a legközelebb (26)
2016. aug. 17. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként én mióta itt élünk úgy érzem "több időm van" magamra meg úgy mindenre. Mivel a környezetünk is nyugodt és nem nyüzsgő, ezért valahogy belülről érzi magát nyugodtabbnak, ráérősebbnek az ember.


Amikor Pesten éltem, valahogy úgy éreztem semmire nem jut időm. És bezártnak is éreztem magam egy kis lakásban. De persze ez mindenkinek más és más...

2016. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen helyen lakok es UTALOM az egeszet. Mindenhez kocsi kell, a kozlekedes egy nagy nulla athuzva, az utakon ket auto alig fer el egymas mellett, jarda pedig egyaltalan nincs. Sehol egy lelek, elszigeteltnek, maganyosnak erzem magam, olyannak, aki kb kimarad mindenbol. Gyulolom, egyaltalan nem nekem valo sem a kert, sem a videki elet. Laktam csendes kulvarosi keruletben, ezerszer jobb volt, nem nyuzsgott mindenki, de megis 15 perc alatt bejutottam a belvarosba.

Ettol fuggetlenul van, aki erre szuletett es erre van szuksege. Mindenki eljen ott, ahol jol erzi magat es ne szolja le a masikat.

2016. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Hogy mennyire más emberek vannak... Persze eddig is tudtam valahol.

Nos, én laktam kisvárosban, Budapesten belvárosban és zöldövezetben, kis faluban... Most két falu között lakom :)

Szuper, bár néha örülnék, ha kevesebb ember lenne itt, 3 ház lakott a dűlőben, de nyáron többen, én pedig szeretem a remeteéletet (már ha kettesben lehet remetéskedni :D nem lehet, de akkor is úgy érzem).


Nem kellett megszokni, pont hogy a nyüzsgést nem tudtam megszokni évtizedek alatt sem, nekem nem az való.


Autó kell (hóban nem lehet vele kiállni, akkor pont kiesik), de azért nem mindenhez, van lábunk és biciklink is, sőt motorjaink... :) 8 km-en belül van egy kupac bolt, webáruházi rendelést házhoz hoznak, hol itt a probléma? Ennyi mozgás kell.


Gondolom, azt csinál az ember otthon, amit tud, akar, szeret, akárcsak egy nagyváros közepén... Ja, a bulizós helyek meg effélék? 8 év Budapesten lakás mellett alig mentem el valahova, azt sem tudom, mik az ilyesmik. De el lehet menni innen is akárhova, persze hosszabb az út, mint annak, aki mellette lakik.


Túrázni szoktam, van itt egy vadaspark és rengeteg erdő :) A dűlőben is sokkal több fa van, mint ember, szuper...


Kb. olyasmiket csinálunk mi is, mint amit már írt az, aki szintén elvan a csendben... Plusz sokat netezünk, játszunk, a párom processzorokat gyűjt és tesztel, ír, én pedig rajzolok... Millió dolgot lehet csinálni.

2016. aug. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszoknak, főleg akik pozitívakat írtak. :) Hát a bulizás az nekem sem fog hiányozni meg az a nagy tömeg. ( szinte soha nem érdekelt a buli)
2016. aug. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!