Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazánt, de melyiket? A...

Gázkazánt, de melyiket? A drága rézcsövet mivel váltsam ki? 5 rétegű vagy szénszálas?

Figyelt kérdés
Gázkazánra akarok átállni.Felmérettem egy szerelővel,öreg szaki.Kazánnak az ARISTONt ajánlja.Ebből is az ARISTON CLAS PREMIUM EVO 24(232,500-tól.Nos,utána néztem a neten plusz kettőt láttam még.mi a különbség köztük? 1:ARISTON GENUS PREMIUM EVO 24 256,850-tól, 2:ARISTON CLAS EVO 24 CF 159,245-tól.Feltéve ha ennél a márkánál maradok.De valószínű,mert sok a pozitívum rájuk.A szerelvényezésben a rézcsövön akarok spórolni.Az 5 rétegűn gondolkodom.Nem padlófűtésem lesz.
2017. jún. 10. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A rézcsövön ne spóroljál.Gondolom csak 1 x akarsz fűtés csöveket szereltetni .Mindig az olcsó bizonyul drágának .
2017. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Ariston márkáról még villany bojlernél is lebeszéltek.

A gázos sem lehet jobb .

2017. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ARISTON villanybojlerem van.A 2dik éve,de nem bántam meg.Szervíz és alkatrész ellátás jó.
2017. jún. 10. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A genus premiumra lehet kötni napkollektort is.

Én már 3 ilyet raktam fel, jól működnek több éve.

Mivel kondenzációs kazán, alacsony vízhőmérséklettel működik, nyugodtan szerelheted ötrétegűvel, de nem lesz sokkal alacsonyabb a végösszeg, mivel ehhez egy idom kb ezer forint.

2017. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ARISTON villanybojlerem van.A 2dik éve,de nem bántam meg.Szervíz és alkatrész ellátás jó."

Pont ez a baj a márkával. Egy minőségi készüléknél 10 évig nem tudod meg hol a szervize, vagy hogy lehet-e hozzá alkatrészt venni.

2017. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De épp az,hogy tudok mindet.Szervíz,alkatrész ellátás. Mert már volt vízkőtelenitve,amihez cserélni kellett a gumi tömítést.Igaz,hogy nem kapni minden háztartási boltba mint pl a HAJDUhoz.A fűtőszálat még nem kellett.De akármilyen márka,legyen az a jól bevált HAJDU,ahogy a fűtőszál cserére szorul,már nem kapni olyan minőséget mint ami benne volt gyárilag,és nem is bírnak annyit.
2017. jún. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!