Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban, hogy szoktatok...

Társasházban, hogy szoktatok megszabadulni a használt étolajtól és a hasonló hulladéktól, amit nem lehet a kukába dobni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 17. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

A sógornőm lakik társasházban, mi családi házban.

Ő összegyűjti és nekünk adja, nekünk jól jön télen a begyújtásnál.


Amikor én laktam társasházban, visszatöltöttem a flakonjába a használt olajat, bekupakoltam, betettem egy nejlonzacskóba, azt bekötöttem és beraktam a kukába.

Jobb megoldás szerintem most sem létezik, mert nincs a szelektív helyeken erre rendszeresített tartály.

2017. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
az olajat le lehet adni a benzinkutakon
2017. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kimosott műanyag flakonba gyűjtöm és elviszem a veszélyes hulladékgyűjtőbe.
2017. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz 2-es, de csak a MOL kutaknál, bár az is valami.

Ha én nem tudnám eltüzelni, 50 km-t kellene utaznom Budapestre, mert MOL nincs se közel, se távol.

Van Shell, Lukoil, de MOL az nincs.

2017. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én tőlem mindössze alig 200 méterre van MOL kút, ott leadom szépen és ennyi. Egyébként 5 literes flakonba szoktam gyűjteni. Régen haver vitt el, öreg dízelbe azzal tankolt de mióta autót cserélt már nem viszi el. Régen mi is azt használtuk begyújtásra a kályhába amikor még pár háztömbbel arrébb laktunk. Ahol most vagyunk ez újabb építésű itt távfűtéses rendszer van már.
2017. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Hidd el, kikukázzák. Nálunk ez van, pont láttam, amikor a csöves az én olajomat szaglászta és eltette. Egyébként benzinkút.
2017. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Lefolyó.
2017. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes, hogy veszélyes hulladék, de azért élelmiszer....
2017. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes? Inkább nyilvánvaló. Nehezen tisztítható ki a földből, vízből, vagy bármiből, ahol helye nincs. Irdatlan mennyiségekben pedig tud káros lenni ott, ahol nincs helye. A természet nem présel szotyit ipari mennyiségekben, hogy egy helyre folyassa az olajat.
2017. jún. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: Ismételjem, amit mondtam? Az az érdekes, hogy ennek ellenére élelmiszer. Tehát MEGESZED ezt a szart...
2017. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!