Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az utóbbi 3 évben 15 kg-ot...

Az utóbbi 3 évben 15 kg-ot híztam, leginkább hasra. Sajnos nem tudok fogyni. A derekam is fáj egy éve, az orvos szerint a hasam húzza előre. Kaptam rá fizikoterápiás kezelést, nem használt. Van valaki hasonló helyzetben? Min kellene változtatnom?

Figyelt kérdés
Persze máshova is híztam, a combomra meg az arcomra is, de a hasam nagyon nagy lett, mint aki 6 hónapos terhes. Közben kiderült,hogy pajzsmirigy alulműködésem van, amire gyógyszert kaptam, valamennyit javult az eredményem, de nem az igazi. Vannak napok mikor falok rendesen, de van mikor alig eszem napokig. Van, hogy úgy leesik a vércukrom, hogy ha nem kapok be valamit akkor úgy érzem összeesek. Epeköveim is vannak, 2-szer meggondolom mit egyek. Közel járok a 40-hez, az utóbbi 3 évet leszámítva mindig átlagos testalkatú voltam, vékonyabb végtagokkal. Voltam vérvételen többször, a cukrom mindig a normális tartományban volt.
2017. jan. 4. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikust kene felkeresni h állítson össze egy étrendet, amit utana szépen be is kene tartani. Másképp ez nem fog javulni sosem
2017. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megnéztem az sztk honlapját, azt írják beutaló kell a dietetikushoz. Gondolom a háziorvostól kell kérni??...
2017. jan. 4. 18:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, a háziorvos adni fog. Drukkolok neked, hogy sikerrel járj
2017. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent másra kenni. Annyi értelmes feladatot kell belesűríteni a napba, hogy ne legyen üres idő, amikor az ember a saját testére figyel csak.
2017. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves vagy. Csak nem tudom fog-e adni, mert amúgy nem egy jajjdejófej, mivel járok ugye hozzá gyógyszert kiíratni és hát maga is látja, hogy meg vagyok hízva, de soha nem mondja, hogy fogyjak le. Egy próbát persze megér, de mindig vagy 50-en vannak nála.. Viszont muszáj valamit tennem, mert így már rosszul érzem magam. És nem is konkrétan a hízás miatt, hanem hogy ilyen nagy a hasam.. :(
2017. jan. 4. 18:38
 6/16 A kérdező kommentje:
Sok mindent belesűrítek én a napba, csak mikor le kell hajolni a cipőt befűzni és alig bírok a hasamtól akkor elgondolkodom, hogy miért is megy ez nekem ennyi idősen ilyen nehezen... Meg étkezés után miért érzem úgy,hogy kidurran a hasam, mikor nem eszek egyszerre sokat.
2017. jan. 4. 18:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy diétát te magad is össze tudsz állítani. Itt vannak az alapok :


[link]

2017. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézd, lefogyni sem orvosok, sem a dietetikus nem fog helyetted. Ilyen paraméterekkel is lehet sportolni, lehet úszni, lehet gyógytornára járni, és lehet a falás helyett utánaolvasni, hogyan ajánlott kajálni. De lehetőleg ne ebből a rovatból akarj tanácsot kapni. A kaloriabazis.hu egy nagyon hasznos oldal. Ajánlom a használatát, egy hét után ki fog derülni, hol rontottad el.
2017. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves Builder76 ! Nagyon köszönöm az általad belinkelt oldalt. Még csak beleolvastam, de már így is láttam benne hasznos infókat!
2017. jan. 4. 19:15
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Ismerem a kalóriabázis oldalt. Jó az is, igaz mindig utólag számolgattam a kalóriákat. Persze lehet tornázni, de a derékfájdalom miatt eléggé kímélni kell magam, mert még ülésnél is fáj a derekam. De mindenképpen változtatni szeretnék az életmódomon, és ebbe a mozgás is beletartozik. Ezért jó lenne egy szakemberrel beszélni, hogy mit ajánl az én "állapotomban".
2017. jan. 4. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!