Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora teljesítményű klíma kéne?

Mekkora teljesítményű klíma kéne?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy átlagos szigetelésű 80 négyzetméteres tetőtérbe kb. mekkora klíma kéne, hogy lehűtse 16 fokra az egész teret? Tehát a falakon is érezni lehessen, hogy át vannak hűlve?
2017. jún. 27. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem akarom ennyire lehűteni, csak kíváncsiság.
2017. jún. 27. 17:56
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindegyiknél ott van hogy mekkora területet hűt le. Tetőtér melegebb így én az ajánlottnál valamivel nagyobbat vennék. Nekem egy szobára 2.5 kw elég lett volna 3.5 öset vettem hamarabb lehűtsön. Meg ha kinyitogatok lehűti még az étkezőt konyhát is. Ez se mellékes.
2017. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha a tető rendesen le van hőszigetelve belülről,akkor 5-6 kw elegendő,..

Ha nincs ....akkor Paks egyik blokkját kell oda csoportosítani.:)) szóval irrális lenne.

2017. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ideálisnak azt tartják, ha 10nm-re 1kW teljesítmény jut.

Ez kb. 8kW-ot jelent, de ahogy előttem is írták, az 5-6 kW elég lehet. De azt felejtsd el, hogy a falak is áthűljenek, ahhoz még talán a non-stop üzemmód is kevés lenne.

2017. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először egy rendes szigetelés aztán a hűtés :) de minden csak rendes szigetelés után.
2017. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bence_ ***** válasza:

2db 3.5-ös.

Hó igényt kéne kiszámolni.

2017. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hütésnél nem igazán számit a szigetelés. A hőtárolo tömeg és az árnyékolás ami nagy mértékben befolyásolja a Hőterhelést. De csak pontos számitással lehet megmondani pontosan mekkora.
2017. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kéne több adat, akkor kiszámolnám pontosan, de átlagban egy mostani ház szigetelésével számolva. 7kW teljesítményre lenne szükség. De, ez a minimum! Kell még hozzá egy jó klíma is, és akkor kész is a hűtőkamrád. Viszont folyamatosan kell mennie, ahogy kikapcsolod elkezd felmelegedni szépen lassan, főleg ha kin +35 fok van, a tetőn meg 50 fok...
2018. jan. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!