Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti kérnétek érte pénzt?

Ti kérnétek érte pénzt?

Figyelt kérdés
1 éve bevezettük hozzánk a csatornát. Most a szomszéd is pont csatornázik. Hozzájuk be volt kötve, de mivel nem fizettek semmit, így a vizesek, lekötötték róla, és összetörték a csonkját. Most a testvére beköltözik a házba, ezért megy a felújítás ezerrel. A vizesek azt javasolták nekik, hogy kérdezzenek meg minket, ráköthetnek-e a mi csatornánkra. Én szívem szerint nem engedném, a férjem azt mondja, ok, de akkor fizessék ki a csonk telepítési díjának a felét. Ha új bekötést akarnak maguknak, az 120 ezer Ft. Nekünk is annyi volt. Így a férjem 60-at akar kérni tőlük. Most így leírva még teljesen korrektnek is tűnik, de mikor beszélünk róla, nem éreztem úgy, hogy ha már megengedjük nekik, akkor el kellene kérni a felét. Ti elkérnétek? Jogos? Kell? Mondjuk tudnám hova tenni, azt a pénzt, de nem vagyok benne biztos, hogy fizetniük kellene. Viszont én meg sem engedném nekik. Ti mit tennétek?

2017. júl. 28. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
El.
2017. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Vagy megengednétek egyáltalán a rákötést?


Első, neked köszönöm a választ. :)

2017. júl. 28. 12:57
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném meg. Nem jó a közös ló. ha meg igen akkor tényleg fizesse ki a felét nektek sem ingyen volt!
2017. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Én sem engedném meg nekik. Az egyszeri kifizetéstől meg majd azt hiszi, hogy a csatornadíjba nem kell beszállnia évközben.
2017. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na várjatok. Ha ráköt a mi csonkunkra, attól a csatornadíját még neki csatolják a vízdíjhoz. Nem?
2017. júl. 28. 13:03
 6/19 anonim válasza:
100%
Nem engedném. Ha ugyanolyan kókler a tulaj mint a testvére akkor mi lesz?
2017. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném. A közösködés hosszútávon nem vezet semmi jóra a szomszéddal. Bármi adódhat. A mai világban ilyenben nem szabad jótékonykodni. Ha 60-at ki tud fizetni sok-sok évre, akkor 120-at is.

Ne menjetek bele!

2017. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es. Ez fel sem merült bennem. Fel is hívtam a vizeseket a csatornadíj ügyében, és még nekik is utána kell nézni. Első kérdése az volt az ügyintézőnek: És miért nem a sajátjára köt?
2017. júl. 28. 13:14
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Több szempontot is mérlegelnék, adott esetben a vízművekkel is konzultálnék erről.


1. Mi van, ha nem fizeti a víz- és csatornadíjat? Nehogy az legyen, hogy akkor a közös csonkot törik össze! Vagy nektek kelljen helyette fizetni, nehogy ez bekövetkezzen!

2. Mi van, ha olyan dolgokat tesz a lefolyóba, ami dugulást okoz, vagy bármi más problémát (pl. tönkre teszi a csövet, vagy mérgező és büntetés jár érte)? Mekkora az esély arra, hogy a közös részen legyen dugulás, vagy hogy ott legyen baja a csőnek, vagy hogy titeket (is) büntessenek meg, ha szabálytalanságot csinál?


Ennyi erővel az egész utca is csatlakozhatna egyetlen csonkra és akkor tized-, huszadáron úszta volna meg mindenki. Valami oka mégiscsak van annak, hogy ingatlanonként külön csonkot építenek ki.

2017. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Okafogyott a keresuk is, mivel epp most lett ingyenes a kozmucsatlakozas:


[link]

2017. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!