Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Adott egy 4 lakásos társasház-...

Adott egy 4 lakásos társasház- Most itt állunk, a lakások rohadnak és nem tudunk semmit tenni. Hogyan lehet orvosolni a helyzetet?

Figyelt kérdés

Vagyok én, egy másik lakásban egy jól menő vállalkozó házaspár, a harmadik lakásban a házaspár egyik tagjának anyja, a harmadikban ennek az utóbbi a nőnek a legjobb barátnője. A házaspár egyik tagja kitalálta, hogy nem fizet közös költséget, fellázítva az anyját és annak barátnőjét is.Én vagyok a legrégibb lakó, én gyűjtöttem a közös költséget mindig.

Sosem volt probléma eddig a közös költség szedésével, csak mióta ez a házaspár idejött ( a házaspár egyik tagjának anyja régóta itt él, korábban ő is fizetett rendesen, csak most a gyereke hatására nem)


2017. aug. 10. 10:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem tudunk jelentkezni társasház-fejújítási programokra sem.

A vízvezeték szivárog( szép csőtörés elé nézünk)

A folyosó le van pusztulva, a falak füstösek( ott dohányoznak), a nyílászárók a lépcsőházban tönkrementek. Szél úrfi télen ki-be járkál. Ha mondom, hogy közös költség,akkor kiakadnak, hogy jaj,de kell neked a pénz, meg ugyan mire kell nekem a pénz? Célozgatnak arra, hogy lopom a pénzt.

Amíg volt közös pénz, kínosan pontos elszámolást végeztem , évtizedekre visszamenően. Ezt ők is tudják,de azért célozgatnak.

2017. aug. 10. 11:21
 2/11 anonim ***** válasza:
Kozgyulesre eljönnek? Vagy csak besongetsz hozzajuk és megbeszelitek mit kelene csinalni és arra összedobni a pénzt. Nálunk sincs közös ktg. Szintén 4 lakásos vagyunk. Mi mindenre összedobjuk mikor kell vmit csinalni
2017. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lemondasz a közös képviselőségről azonnal. Ha nem akarnak felújítást akkor nem akarnak, nem tudsz mit tenni, de legalább nem a dolgod lesz őket nyaggatni.
2017. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A házaspár női tagja kijelentette, hogy ők nem fizetnek egy fillért sem, meg fenyegetőzik,hogy "majd leküldöm hozzád a férjemet".

A férj 100 kg körüli,én 60.

Sok ember lakott már ebben a társasházban,voltak köztük haverok, kevésbé haverok, de fizetési probléma még sosem volt.

2017. aug. 10. 12:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Nemcsak esztétikai felújításról van szó,hanem funkcionálisról is.

Hiába akarnám eladni a lakásom, ami szépen felújított, a putriszerű lépcsőház miatt már több vevő sarkon fordult.

2017. aug. 10. 12:57
 6/11 anonim ***** válasza:

A putriról jut eszembe,ezek nem cigók?

Ha igen,vagy olyan típusú magyarnak nevezett valami köcsögk,akkor semmi esélyed és a ház állapota csak romlani fog.

Neked kell pert indítani,ami hosszú idő lesz és költség,vagy putris lesz a te lakásod környezete,középen a palotával.

A czigánytelepen,ha építek egy kastélyt azt sem fogják megvenni még anyagárban sem, csak töredékéért és az is egy módos czigány lesz.

2017. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet orvosolni a helyzetet?


Sehogy!

Ha a 4-ből hárman nem akarják fizetni, akkor te egyedül abszolút kisebbségben vagy!

2017. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek nyaggatod őket? Ha nekik így jó majd rájuk omlik a ház akkor észbekapnak
2017. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
demokrácia van, ha 4ből 3 lakás lakója hülye, akkor nincs mit tenni.
2017. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

6-os, szerintem van bennük pár vonóval, nem 100% azok, pénzük mint a pelyva, a gyerekeik márkás cuccokban vannak, de főleg a nőről tudom elképzelni, hogy az

A viselkedése,a szóhasználata, meg az alapján, hogy fizikai agressziót helyez kilátásba egy ilyen egyszerű ügy miatt. A társasági alapító szerződésben fekete-fehéren ott van, hogy közös költséget mindenki köteles fizetni. (Az már szóra sem érdemes, hogy a folyosót kvázi nappaliként használják állandó jelleggel, kipakolva kisszék,asztalok,ami ugye tűzvédelmi szabályokat is sért és ha itthon vannak, állandóan ott cigiznek)

2017. aug. 10. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!