Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen konténer házban lakni?

Milyen konténer házban lakni?

Figyelt kérdés

Eredeti fém konténerből kialakított lakásban (házban) lakók véleményét szeretném megtudni arról, hogy milyen véleménnyel vannak erről a lakhatási formáról, házról.

Mi lehet a jobb az alumínium vagy a vas konténerből kialakított ház?



#ház #alumínium #vas #mobilház #konténer #konténerház #vaskonténer #alumíniumkonténer
2017. aug. 31. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Bár nekem nincs személyes tapasztalatom rola , de en nagyon ellene vagyok a dolognak.

Kedvencem az mikor facebook hirdetesekben latom, hogy 1 millio forintbol mar 70nm-es hazakat huznak fel, konteneres modszerrel.

Na most ha picit utana nez az ember a dolgoknak, es nem csak elhiszi a hulyesegeket amit irnak latja , hogy 70nm-hez minimum 3-4 ilyen nagy kontener kell, aminek darbja van kb 1millioba, maris 4-5 millio forintba van egy fogjuk ra "szerkezetkesz kepzodmeny". Es akkor meg neki kell allni kialakitani benne a dolgokat.. ablak , viz , villany stb.. Na igy mar eleg szep arak jonnek ki. Es akkor meg nem beszeltunk a szigetelesrol, amit egy femlemezre nem a legegyszerűbb felvinni, de megoldhato. Na most ez a lemez telen olyan szinten athul , hogy kb a nap 24orajaba futhetsz meg szigetelessel is, alulrol folyamat kapod a hideget , de mondjuk raraksz egy nagyon vastag padlozatot, ami mar le is veszi a belmagassagot. Az mar csak reszletkerdes, hogy rohadni fog, a festek gyorsan lekopik es csunya lesz, ez nem az a festek, amit kb laboratóriumi fejlett tachnologiaval raknak fel az autokra, hiszen az alapremdeltetese szallitoegyseg, utik,vagjak , igy is ugy is viharvert lesz. En nagyon nem ajanlom neked ezt a dolgot, semmikepp sem beszelnelek ra. Ilyen sok penzert tudsz venni mondjuk egy felujitott 50-60nm-es pimces hegyi hazikot, valamelyik varos szelen. Nyugaton lakok, itteni arakrol beszelek. 5-6 mft-ert lehet kapni teljesem lakhato,komfortos hazat , nagy telekkel , ugyanezert epithetsz egy 50nm-es kontenerhazat , ami ki tudja milyen maradando lesz. Nem akartam elvenni toled a kedved, leirtam a saját velemenyemet, lehet valaki ajanlani fogja ezt a lakhatasi format. En nem.

Remelem tudtam segíteni!

Az arakrol azert tudok nyilatkozni, mert ingatlanforgalmazassal foglalkozunk.

2017. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont most nezegetem az arakat, nehogy badarsagokat mondjak, mert mar reg neztem utana , a 15-20nm-es "raktarkontenerek,tengeri kontenerek" ara kb 700ezer+afatol kezdodnek. Tehat ha kiszamolod, kapsz 50-60 nm lemezdobozt, saccra 3-4 millioert. Szamold ki a tovabbi koltsegeket, kb meg ennyit ra kell szamolni, mire lakhato hazat keszitesz, meg persze kell hozza egy telek is.
2017. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Itthon nem hiszem, hogy anyagilag megérné, ehhez olyan országban kellene élni, ahol van tengeri kikötő és fillérekért hozzá lehet jutni a kiszuperált konténerekhez. Alumíniumból egyébként nem hiszem, hogy találsz ilyet, sokkal drágább az anyag és értelme sincs, mert nem lesz olyan masszív.
2017. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Elnéptelenedő falvakban pár százezerért kapsz lakható vályogházat, ami ha száraz, ha nem ázik fel, ezerszer élhetőbb, mint akármelyik mai technológiával készült, hőszigetelés címén műanyag kotonba bugyolált ház.
2017. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Epitesz ismerosom sajat hazanak a tapasztalata nyoman, a befujt papair szigeteles a legjobb szigeteles. En tennek ra parafat, de mindenkeppen, faval (osb lap a legolcsobb,de van jobb is)lezarnam... de nem vagyok szkaember...
2018. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én személy szerint nem értek egyett az első válaszolóval!

Mert persze helyileg is függ ha esetleg telken épitkezel ezzel a felállásal

Jobban jársz mint a normál tégla építésű háznál a felszaladt anyag árak mellet mellesleg 1 millió forintért és nem ütött kopott konténert kapni ahol lekopik a festék hisz az direkt arra lett kitalálva hogy sós óceáni,tengeri levegőt birja meg.az hogy rohad állapot függő de alapszerkezetében biztos nincs gond mert mikor 10-20 konténert is egymásra raknak és darabonként is lehet 3-4-5 tonna rakománnyal elég nagy teher bírásuk van én azt mondanám hogy nem rossz bele kezdeni ugye ha megfelelő szigetelés és gépészet van a házban de ugyan úgy tégla építésűnél is elmaradthatatlan nekem az eggyetlen aggasztó gond az az élettani hatása hogy egy fémdobozban lakni milyen az emberi egészségre.

2019. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!