Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem találom a lakás tulajdoni...

Nem találom a lakás tulajdoni lapját. Lakcímbejelentéshez szükséges ha az én nevem van az ingatlan?

Figyelt kérdés
Évek óta az én nevemen van a lakás csak a nagymamám a haszonélvező, de ő lassan 2 éve otthonban van és én fogok beköltözni a párommal. Nem találom a tulajdoni lapot. Muszáj kikérnem vagy az okmányirodában látják a rendszerben hogy én vagyok a tulajdonos?
2017. szept. 7. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kikérned lakcímbejelentéshez a tulajdoni lapot, mert nem szűkséges hozzá.
2017. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ede1219 ***** válasza:
100%

" nagymamám a haszonélvező, de ő lassan 2 éve otthonban van és én fogok beköltözni a párommal."


Ahhoz a mamának is alá kell írnia a lakcímbejelentőt.

2017. szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor is ha ő csak haszonélvező és én meg tulajdonos?
2017. szept. 7. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
A haszonélvezeti jog magasabb, mint a tulajdonjog.
2017. szept. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Állítólag nem látják mer aza fődhivatalhoz tartozik.

Én nem vittem adásvételit, csak értetlenkedtem, hogy ezt nem hiszem el. Mondták, hogy ja jó akkor megcsinálják.

Szóval igazából bárhova be tudsz jelentkezni, ha hihetően előadod, hogy te vagy a tulajdonos. Ez elég ijesztő.

2017. szept. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
54%

Ha kell tullap, akkor online ki tudod kérni az ügyfélkapun, ha még nem kértél, akkor ingyen.


A "csak haszonélvező"-t azért gondold át, mert a haszonélvező simán kitilthatja a tulajdonost is akár, ez eléggé nem "csak" :) Igen, kell az aláírása és csak az övé.

2017. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell a haszonélvező aláírása.

Itt a gyakorin divat nagyobb jognak előadni, mint a tulajdonjogot. Pedig egyáltalán nincs így. Eleve nem is forgalomképes jogról van szó, szemben a tulajdonjoggal, valamint nem is örökölhető! És ahogy a haszonélvező meghatározza, ki lakhat az ingatlanban, úgy a tulajdonost is megilleti ez a jog.

Én is nemrég jelentkeztem be a saját ingatlanomba, ahol a férjem a haszonélvező! Kellett sajnos a tulajdoni lap is. Bár - hiányosak ugyan az infóim - ha a kormányablakban intézed, akkor talán elég ha "beletekintenek" a takarnet adatbázisába, ahol leellenőrzik.

2017. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy a nagymama ugye otthonban van és hivatalosan a nagybátyám gondnoksága alá tartozik, tehát az ő aláírására is szükség lesz + a tulajdoni lapra?
2017. szept. 8. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát egy ismerősöm most jelentett be lakcímet, de nem kellet a tulajdoni lap. A kavarodás lehet azért van, mert viszont a "szállásadó" lakhelyének, és az új lakcím helyrajzi száma kell. Az meg rajta van a tulajdoni lapon. De ha anélkül is tudod a számokat akkor szinte biztos, hogy felesleges.

Amúgy meg egy szállásadónak van hely a bejelentő lapon.

Ha jól sejtem mindegy lenne, hogy te vagy a nagymamád van megadva. De mivel gondnokság alatt van ami talán okozhatna itt problémát, a legegyszerűbb ha te a tulaj leszel megadva.


Pár hasznos infó van itt: [link]

2017. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!