Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kapcsolhatták ki a gázt,...

Hogy kapcsolhatták ki a gázt, ha az a számla amit bekellett fizetni rendezve lett, és már meg is kapták a pénzt?

Figyelt kérdés

A Főgáz felé elvoltunk maradva június hónaptól a gázszámlával. (Nem kell véleményt írogatni, más is van így, nemcsak mi!) Kikültek 27 ezer Ft-os  gázszámlát, (június-július) amit ha nem rendezünk szept.11-től kijöhetnek kikapcsolni. Ez a számla be is lett fizetve múlthét csütörtökön (szept.7-én) és át is lett faxoltatva a Főgáznak.

Ennek ellenére ma kijöttek, és hiába mutattuk meg nekik a befizetett számlát, a két pasi betelefonált és közölték hogy megkapták a pénzt, de még nem törölték a kikapcsolást, ezért kikell kötni a gázt.

Jelenleg még csak az augusztusi gázszámla van, amit holnap egy központba be is lesz fizetve, így állítólag 24 órán belül visszakapcsolják. A pasik állítása szerint ezt már az 5. helyen csinálják meg. Ilyen esetben mit lehet tenni?? Jogukban áll kikapcsolni ha már rendezve lett? Volt valaki hasonló helyzetbe? Elképzelhető hogy tévedés vagy keveredés miatt lett kikötve?


2017. szept. 11. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha előbb megkapták a pénzt, mint ahogy jöttek kikapcsolni, akkor nem volt jogos a kikapcsolás, ezért megkifogásolhatod, hogy ne számlázzák neked a ki és visszakapcsolási díjat, ami nem két fillér!

Ha mégis megteszik, akkor fordulj a Fogyasztóvédelemhez, mert jogtalan és törlik.


Ennél már csak az én esetem a cifrább, hogy 38ezerFt TÚLFIZETÉSSEL, a kikapcsolási moratórium alatt lekapcsolt a TIGÁZ!!!!

Nem írom le a részleteket, mert qrvára unom, lényeg, hogy harmadnap visszakapcsolták persze ingyen, de nem maguktól, hanem orbitális cirkuszt kellett levágnom.

2017. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Hát itt sem különben működik . Nekem is túlfizetés volt ,bár nem 38 . Jóvá írta még anno az Enksz január 31ig Aztán február végén felszólítás mert kikapcsolja . Nem fizettem január óta. Hát hogy ? Mikor jóvá írta ,vagy mégsem ? Komolyan tele a tököm ugye azóta FŐGÁZ most megy a vita . De nem hagyom annyiban! TE SE HAGYD! Sok sikert .
2017. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akkor Ti sem jártatok jobban...

Én csak azt nem értem, hogy mit képzelnek magukról, és miért hiszik azt hogy bármit megtehetnek az emberrel?! Ha egyszer rendezve van (vagy ahogy írtátok túlfizetés) mi jogon kapcsolják le?!

Nagyon felháborítónak tartom, és remélem hogy legkésőbb péntekig visszakapcsolják, mert szükség lenne a gázra! Egyébként egy ismerősöm is volt már hasonló helyzetbe, hogy kikapcsolták tőle a gázt (mondjuk akkor még a Tigáz küldte a számlákat) másnap pedig mentek is visszakapcsolni, hogy elnézést kérnek, nem is kellett volna kikapcsolni mert megkapták a pénzt... előadták a dumát, hogy nem kell kiszállási meg visszakapcsolási díjat fizetni, de azért 40ezer forintot kiküldtek.

Remélem hogy nálam is tévedésről van szó.

De hagyni semmiképp nem fogom, mert nem jogos a kikapcsolás!!

2017. szept. 11. 22:26
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

1-es vagyok

Nekem úgy keletkezett a túlfizetés, hogy átalányt fizettem, közben családi okok miatt (betegápolás) több mint 6 hónapig nem laktuk a házat, de az átalányt közben fizettem, csak a gáz nem volt használva.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot (rögzített beszélgetéssel) és elmondtam, hogy szeretném szüneteltetni a havi befizetéseket, mert a ház lakatlan és jelenleg is már 38ezer Ft. túlfizetés van. Az ügyintéző ezt jóváhagyta, mondván átállította a rendszert és nem kell fizessek, úgyis 2 hónap múlva már éves leolvasás van.

Én megnyugodtam, majd egyszer csak úgy 1,5 hónap múlva hív a szomszédom, akinél a kulcs volt, hogy leplombálták, vagy elvitték(?) - már nem emlékszem - a gázórát, mert nem fizetem az átalányt.

Na aztán innen indult a cirkusz, de nyertem! :)

Aztán kijött a végszámla, amin rajta volt a 38ezer, amit vissza is kaptam.

2017. szept. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az lehetett a gond, hogy az az összeg, amit Te befizettél szeptember 7-én, valószínűleg korábbi fizetési határidő volt megadva (pl. szept.5-e). Mivel tisztában vannak vele, hogy kb. 1 hét a szolgáltatóknál, míg a csekkes befizetések láthatóak lesznek a rendszerben (posta is lassú). Ezt abból gondolom, hogy szeptember 11-i dátumot adtak meg a kikapcsolás határidejeként.
2017. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

#5

A befizetésekről a bizonylat el lett nekik faxolva, (IX.07-én!) pont azért, hogy a postaút le legyen rövidítve. Könyvelték is, mert addigra az eredeti bizonylat is beérkezett, tehát a 11-i kikapcsolás teljesen jogtalan.

Lett volna idejük a kikapcsolást sztornírozni.

2017. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ebből még mindig nem tudjuk, hogy mi volt az eredeti fizetési határidő...
2017. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

#7


Lehet, hogy félreértjük egymást, vagy csak én téged, azért beszélünk el egymás mellett.

Nem igazán értem, hogy az eredeti fizetési határidő miért fontos?

A kikapcsolás szempontjából a könyvelt befizetés ténye az egyetlen lényeg, a határidő utáni befizetésre a szankció a késedelmi pótlék vagy mi a fenének nevezik.

Ha valakinek deklaráltan már több napja be van fizetve a tartozása a kikapcsolás tervezett időpontja előtt, akkor a kikapcsolás nem jogos és maximális rosszindulatra, sőt embertelenségre vall, ami tisztességtelen üzleti magatartás, azon felül, hogy jogtalan.

2017. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Oké, leírom, mert lehet, hogy nem érthetően fogalmaztam:

a kérdezőnek volt egy tartozása. Küldtek számára egy felszólítást, hogyha ..... határidőig nem fizeti be (és ezt a határidőt nem ismerjük), akkor szeptember 11-től lekapcsolhatják a szolgáltatásról.

Én azt vélelmezem, hogy a megadott határidő még 7-e, a befizetés előttre datálódott. Tehát ha például 5-e volt a határidő, akkor a szolgáltató elindította lekapcsolás folyamatát (mivel 5-én még nem történt befizetés), és nem vette figyelembe, hogy 7-én faxon beérkezett a befizetést igazoló bizonylat. A folyamat elindult, jöttek, lekapcsoltak. Én így gondoltam a történetet, és ezért kérdeztem meg, hogy a fizetési felszólításban szerepelt-e, és ha igen, milyen határidő.

Remélem most sikerült érthetőbben megfogalmaznom. :-)

2017. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

#9


Értem! Azt hiszem, ezt eddig is értettem.:)

De leírtad a bűvös szavakat, hogy "nem vették figyelembe"!

Na ez a probléma! Miért nem vették figyelembe?

Hát trehányságból!

Elindították a kikapcsolást? Na és?

Ez nem olyan mint egy kivégzésnél Amerikában, hogy már elindították a méreginjekciót és nem lehet visszacsinálni, hiába kapott kegyelmet a delikvens, mindenképpen meghal.

Hibázott a szolgáltató és ha a Kérdező utánajár, hogy miért nem törölték a kikapcsolást, holott a bizonylat 7-én, a pénz legkésőbb 8-án reggel ott volt, simán megüthetik a bokájukat, hidd el!

Az átutalásnak (akár posta, akár bank) a befizetéstől számított 4 órán belül a kedvezményezett számláján kell lennie, ezt írja elő a törvény, amit van szerencsém a gyakorlatban nagyon ismerni, mert könyvelő vagyok.


Csak hogy egy példával is illusztráljam neked, hogy mennyire nincs igazuk:

A szomszédomban a villanyt jöttek lekapcsolni, de elsőnek a befizetést igazoló csekket kérték, ami az ELŐZŐ NAP lett befizetve.

A kikapcsolópasi a kezében a csekkel felhívta a szolgáltatót, azok kértek valami számot a csekkről és ezzel el volt intézve, a kikapcsolók KIKAPCSOLÁS NÉLKÜL elmentek.

2017. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!