Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kapcsolhatták ki a gázt,...

Hogy kapcsolhatták ki a gázt, ha az a számla amit bekellett fizetni rendezve lett, és már meg is kapták a pénzt?

Figyelt kérdés

A Főgáz felé elvoltunk maradva június hónaptól a gázszámlával. (Nem kell véleményt írogatni, más is van így, nemcsak mi!) Kikültek 27 ezer Ft-os  gázszámlát, (június-július) amit ha nem rendezünk szept.11-től kijöhetnek kikapcsolni. Ez a számla be is lett fizetve múlthét csütörtökön (szept.7-én) és át is lett faxoltatva a Főgáznak.

Ennek ellenére ma kijöttek, és hiába mutattuk meg nekik a befizetett számlát, a két pasi betelefonált és közölték hogy megkapták a pénzt, de még nem törölték a kikapcsolást, ezért kikell kötni a gázt.

Jelenleg még csak az augusztusi gázszámla van, amit holnap egy központba be is lesz fizetve, így állítólag 24 órán belül visszakapcsolják. A pasik állítása szerint ezt már az 5. helyen csinálják meg. Ilyen esetben mit lehet tenni?? Jogukban áll kikapcsolni ha már rendezve lett? Volt valaki hasonló helyzetbe? Elképzelhető hogy tévedés vagy keveredés miatt lett kikötve?


2017. szept. 11. 21:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ma kicsit "okosabb" lettem. Telefonon azt mondták, hogy a május 29-i fizetés határidejű számla nincs a rendszerükbe, amit én még július 3-án (!) rendeztem!!!

A 27 ezer Ft-ot könyvelték... A számlabizonylatom meg is van hogy fizetve lett már több mint 2 hónapja. Nem tudom ezek mi a francot csinálnak, de az hogy ennyire hülyék már rendesen fáj!

Csütörtökön mikor lesz nekik ügyfélfogadás, bemegyek személyesen, de az idei összes számlát beviszem nekik hogy tanulmányozzák! Nagyon felháborítónak tartom.


Egyébként a június-július havi befizetési határideje aug.21 volt, de tekintettel arra hogy ezt (igaz csak szept.7-én) de rendeztem, így sem lett volna joguk kikapcsolni, pláne hogy el is könyvelték még pénteken. Az meg hogy a májusi számlával kötekednek, számomra teljesen érthetetlen...

2017. szept. 12. 22:02
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Valóban érthetetlen, mert ha ők a májusi lejáratú számlát rendezetlennek találják, akkor már arról az összegről egy halom felszólítónak kellett volna érkeznie, valamint a kikapcsolási értesítőn szereplő 27ezer Ft-ban benne kellett volna hogy legyen, mint hátralékos követelés.

Majd írd meg, hogy mit intéztél!

2017. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

Értem! :-) Én sajnos a legrosszabb forgatókönyvvel számoltam, mert ez Magyarország... Sokszor nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal, emberség ismeretlen fogalom számukra.

De szerencsére ezek szerint van pozitív példa az ellenkezőjére is!

2017. szept. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Na, sikerült ma intézkednem!

A május 29-i számlát nem találták meg, de most elküldték a központba hogy igenis bevan fizetve. 15 munkanapon belül visszakapcsolják. (Ezzel kapcsolatban van egy olyan érzésem, hogy kikapcsolni már az első nap kijöttek, de visszakapcsolni az utolsó napokba fognak jönni... na mindegy)

A lényeg hogy sikerült elintéznem, és a kikapcsolás jogtalan volt. Azért reménykedem hogy jövőhéten már visszakapcsolják.

2017. szept. 14. 20:21
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

15 munkanap? Az 3 hét!


Azt tudod, hogy jogtalan kikapcsolás és késlekedő visszakapcsolás miatt megfingathatnád őket?

Nem tudom milyen készülékeid vannak, de miattuk 3 hétig nem tudsz főzni, fürdeni, esetleg - ki tudja milyen idő jön? - fűteni.

Azért ez nem így megy!

2017. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igen-igen, sajnos mindenem gázhoz van kötve (fürdés,főzés,fűtés).

Valamit szeretnék lépni, mert így nagyon megvagyok lőve! De nem tudom hol tudnám elintézni/sürgetni, hogy minél előbb visszakapcsolják, mert ez így tényleg nem lesz jó...

2017. szept. 15. 12:36
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

Fenyegesd meg őket, hogy rájuk terheled a szálloda és étterem költséget, amibe neked és a családodnak kerül ez a 3 hét, mert enni és tisztálkodni kell, ha jönne egy hidegebb idő, akkor fűteni is.

Mondd, hogy egyidejűleg feljelented őket a Fogyasztóvédelemnél és a TV-t is kihívod. (Válassz melyik TV-t, amelyik neked a szimpatikusabb:)!

Mindezt úgy, hogy az ő trehányságuk miatt lettél lekapcsolva, ... indokolatlanul.

2017. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

Előző vagyok

Írd meg a Vezérigazgatóságnak a történeted, azzal zárva, hogy kénytelen vagy szállodába költözni és annak a költségét rájuk terhelni, ... ahogy az előző hozzászólásomban írtam, kiemelve, hogy mindez az ő hibájukból történik.

Ne félj, fogják kapkodni magukat!

2017. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Megjegyzem, ha ezt valóban meglépnéd és utána bírósághoz fordulnál a költségeid megtérítéséért, akkor simán megnyernéd.

.... csak a fenének nincs kedve még ezzel is bonyolítani az életét és minden szarért pereskedni, pedig lehetne!

2017. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg 2 munkanapon belül biztosítaniuk kell neked a szolgáltatást, különösen azért, mert ők hibáztak! Én is a "fejnél" kezdeném a panaszt, de emilt írnék, annak is van nyoma, mert a levéllel is megy az idő, mire odaér, iktatják, olvassák, válaszolnak, stb.
2017. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!