Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hagyjam az olajkályhát, vagy...

Hagyjam az olajkályhát, vagy cseréljem le?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 25-30nm kis lakásról lenne szó, jelenleg egy olajkályha található itt, de sok lenne vele a macera, illetve azt olvastam, hogy olajszagú lesz a levegő, amit én ki nem állhatnék. Egy elektromos fűtőtesten gondolkoztam, mennyivel lenne drágább azzal fűteni? ELvileg modernebb , mint a sima bedugós, ez csak akkor kapcsol be ha a hőm. nem éri el a kívánt fokot. Fölöttem laknak csak, mellettem nem. Nem szeretem a meleget, nagyonmax 24 lenne az átlaghőmérséklet.

2017. szept. 19. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az olajkályha roppant macerás egy szerkezet. Azt mindig tölteni kell, az olaj tuti melléfolyik egyszer-kétszer. Amikor begyújtod, kormol, füstöl, büdös.

Akkor már inkább egy éjszakai áramról működő hőtárolós kályha!

2017. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán jöhet szóba, mert drága maga a szerkezet, az is lehet, hogy csak 1 telet fogok itt lakni, ezért lenne fontos, hogy hordozható legyen és viszonylag a készülék olcsó, ezért gondolkoztam az elektromoson.
2017. szept. 19. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

24 C elég sok, 21-22 C a átlag. Szerintem drágább lenne elektromossal, az egy igen drága fűtési mód.

Egy telet valahogy kibírsz az olajkályhával. Begyújtása macera és olajszag lesz, de ha gyorsan kiszellőzteted, utána már nem érződik és jó meleget csinál. Régen nekünk is volt egy szobában olajkályha, ki lehetett bírni.

2017. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az olajkályha üzemeltetése nagyon drága mulatság manapság .

Eltűnt az üzemanyag kutakról az olcsóbb fűtőanyag,mert ha még színezték is,sok diesel autó tankolta ezt .

A gázolj litere 340-350 körül van most,de drágulhat is a tél folyamán .Napi olajfogyasztásra számoljunk csak 3 l t.

Ettől még nem fogsz izzadni odabent .Ez legyen a könnyebb számitás kedvért 1000 ft.

Ha villamos olajradiátort alkalmazol,az fogyaszt Óránként 1500 wattot.Ennek árvonzata legyen Kw onként 50 forint nem tudom a pontos árat, durván 80 ft/óra a fűtőtesté.

Ha naponta 10 órát van bekapcsolva,800 ft.

Ezt is be lehet állítani a kívánt hőfokra. De ez nem bűdös,semmi egyéb teendő nincs vele .A fűtőolaj tárolása is gond lehet,meg az ide szállítása is .

Nekem ha költségeim egyformára jönnének ki,akkor is az elektromosat választanám .

A falban lévő vezeték birja el a terhelést.

2017. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az olajkályha a kályhák királya. Én fel is újítottam magamnak, imádom! A nappali és főzőkamrát fűtöm vele télen napraforgó olajjal amit magam készítek.
2020. szept. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!